Volkswagen Arteon

Nové manažerské „gran turismo“ v podání značky Volkswagen chytí za srdce svým expresivním designem, zatímco rozum zaujme svou mimořádnou prostorností a progresivní technikou.

vw-arteon-gelb-exterieur-seite

Volkswagen Arteon je zcela novou vlajkovou lodí, s níž můžete cestovat ve velkém stylu každý den. Jízda městem do kanceláře i cestování za víkendovou relaxací na golfovém hřišti v nádherném přírodním prostředí se za volantem Arteonu promění v nevšední zážitky. Arteon již ve svém názvu dává najevo, že je nejen dokonalým spojením emocí a avantgardního designu (Art = umění), ale také prémiovým modelem, který představuje nejvyšší třídu značky Volkswagen (koncovka „eon“).

Charismatický Arteon je silnou a nezaměnitelnou osobností. Jeho tvary se progresivně snoubí s funkcí. Díky dlouhému rozvoru, daleko dozadu protažené linii střechy, designu se splývavou zádí ve stylu kupé a velkému víku zavazadlového prostoru nabízí toto „gran turismo“ v porovnání s klasickým sedanem více prostoru a variability.

Mimořádně dynamický charakter Arteonu vyjadřují svalnaté, rozšířené zadní blatníky a dravá příď s originální maskou chladiče mezi sériově dodávanými světlomety LED, které splývají s maskou a kapotou. Celkový vzhled umocňují nové odstíny laků karoserie, ať se jedná o markantní žlutou Kurkuma, modrou Atlantic, nebo červenou Chilli.

Pětimístný Arteon tak představuje avantgardní alternativu – automobil pro všechny řidiče, kteří sázejí na sportovní a praktický pětidveřový sedan se splývavou zádí, dokonalými tvary a progresivní technikou. Pod praktickým zadním výklopným víkem se ukrývá velkorysý zavazadlový prostor s mimořádnou variabilitou a snadnou využitelností díky velkému přístupovému otvoru. Již základní objem 563 litrů nabízí značné rezervy i pro přepravu rozměrného sportovního vybavení, včetně golfových bagů. Pokud by to snad nestačilo, lze zavazadlový prostor několika málo úkony zvětšit sklopením zadních sedadel, a to až na 1553 litrů.

Golf vyžaduje klidnou mysl a maximální soustředění. Kultivovaný a tichý interiér nového modelu Volkswagen Arteon je ideálním prostředím pro mentální přípravu na tuto krásnou hru již během jízdy do oblíbeného golfového resortu – ideálně s nejvyššími motorizacemi 2.0 TSI/206 kW či 2.0 BiTDI/176 kW, standardně v kombinaci s automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol 4Motion. Cestující v Arteonu, obklopeni ušlechtilými materiály v dokonale sladěných barevných kombinacích, si mohou na všech sedadlech užívat příjemnou atmosféru i mimořádnou nabídku místa ve všech směrech. Sportovní charakter a eleganci umocňuje sofistikované ambientní osvětlení, které za tmy zdůrazňuje vytříbené linie interiéru.

Volkswagen Arteon přináší do svého segmentu inteligentní techniku budoucnosti. Začíná to již ovládáním, které usnadňuje nová generace informačních a zábavních systémů s optimalizovanými funkcemi ve spojení s konfigurovatelným digitálním panelem přístrojů Active Info Display, dodávaným na přání. Vrcholný navigační systém Discover Pro s 9,2“ dotykovým displejem lze ovládat nejen obvyklým stisknutím tlačítka a hlasovými povely, ale dokonce i gesty. Samozřejmostí je také vyspělá konektivita. App-Connect zajistí dokonalé připojení chytrého telefonu k vozidlu. To je nezbytným předpokladem pro využívání atraktivních služeb, které umožňují interakci mezi zákazníkem, automobilem a společností Volkswagen.

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message