Impozantní Volkswagen Touareg

SUV nové generace – to je nový Volkswagen Touareg. Sebevědomý design vozu vytváří impozantní dojem zvenčí i uvnitř. A volitelné moderní prvky technické výbavy posouvají komfort, zážitky i radost z jízdy do zcela nové, vyšší dimenze.

124-125_Auto

Elektromechanická stabilizace naklánění. Světlomety využívající technologii LED-Matrix – „IQ. Light“. Digitální palubní deska „Innovision Cockpit“. To jsou jen některé z ohromujících novinek u nového VW Touareg.

Podle stylu, který vám imponuje, si lze zvolit jednu z luxusních linií výbavy. Chladný technický design, teplé barevné tóny dřeva a kůže, nebo sportovní ladění? Pro každý vkus a cítění jsou tu verze Elegance, Atmosphere nebo R-Line.

Silová povaha Touarega je znát na jeho dominantní čelní partii. Prodlouženou kapotu motoru se sportovním vzezřením definují čisté linie. Progresivní vzhled zadní partie podtrhují výrazná ramena a široká zadní světla. Dynamickou podobu kompletuje černý leštěný střešní spoiler a velké chromované koncovky výfuků.  

A pak je tu velké panoramatické a výklopné či posuvné střešní okno s panoramatickou střechou vzadu, dodávané na přání. V interiéru tak čeká příjemná světelná atmosféra, která evokuje pocity dálky a svobody.

Palubní deska „Innovision Cockpit“ představuje zvláštní kapitolu. Široký displej s prohnutým sklem a brilantním rozlišením zajišťuje dokonalou orientaci a intuitivní ovládání v kabině budoucnosti. Digitální data ovládáte prostřednictvím dotyků, gest nebo hlasu.

„Innovision Cockpit“ zahrnuje digitální přístrojovou desku, infotainment systém „Discover Premium“, telefonní rozhraní „Business“ s funkcí indukčního nabíjení pro chytrý mobil a čtyři USB porty. Integrováno je rovněž softwarové rozhraní Car-Net App-Connect. Infotainment systém mohou prostřednictvím tabletu nebo chytrého mobilního telefonu ovládat také spolucestující.

Ze všech stran vás chrání volitelný systém proaktivní ochrany cestujících „PreCrash“. Jestliže rozpozná hrozící kolizi, automaticky provede preventivní opatření – napne bezpečnostní pásy, uvede sedadla do vertikální polohy a zavře otevřená okna včetně panoramatického střešního okna.

Při jízdě s dálkovými světly zachycuje kamera protijedoucí i vpředu jedoucí vozidla. Podle těchto informací jsou řízeny jednotlivé LED segmenty, takže můžete jet s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž byste někoho oslňovali.

Pro přístup k internetu již nepotřebujete chytrý mobil. Ve voze je totiž integrována eSIM karta, která umožňuje využívání mobilních služeb online. Díky funkci „Always on“ jsou z internetu odebírány nejnovější dopravní informace, takže dostáváte optimalizované návrhy trasy.

Elektromechanická aktivní stabilizace naklánění omezuje boční náklon karoserie v zatáčkách a také náklony způsobené jednostrannou nerovností vozovky. Hodnota nastavení stabilizátorů se vypočítává 400krát za vteřinu. Výrazně se tak při jízdě po nerovném povrchu zvyšuje komfort jízdy, přesnost řízení, dynamika, stabilita a trakce. Také velký zavazadlový prostor a jeho dveře s elektrickým ovládáním poskytují enormní flexibilitu s vysokým komfortem.

Třílitrový motor testovacího vozu nabídl šestiválcový turbodiesel s výkonem 286 koní a 600 newtonmetry. Maximum točivého momentu nastupuje ve 2 250 otáčkách. Měničový osmistupňový automat od ZF řadil naprosto hladce a svižně. Z nuly na sto zrychlí dvoutunový Touareg za šest vteřin a spotřeba přitom dosahovala devíti litrů nafty, aniž bychom se museli nějak rychlostně omezovat. VW Touareg je výjimečnou volbou pro výjimečnou jízdu.

 

VW Touareg

Motor: 3,0 V6 TDI. Max. výkon: 210 kW / 286 koní.
Max. točivý moment: 600 Nm. Max. rychlost: 235 km/h. Zrychlení 0–100 km/h: 6,1 s. Pohotovostní hmotnost: 1 995 kg.
Délka × šířka × výška × rozvor (mm): 4 878 × 1 984 × 1 702 × 2 894.
Objem kufru: 810 litrů.

 

CELÝ AUTOTEST NALEZNETE VE VYDÁNÍ Č.45/18

Fotogalerie

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message