Ford Edge jako oáza

Velké luxusní SUV, které jako svoje hlavní triumfy vytahuje především pohodlí a kultivovanost. To je Ford Edge. Přijíždí z Ameriky jako oáza klidu do uspěchané doby.

Ford Edge

Vozy SUV postupně vytlačují tradiční automobilové kategorie. Lidé na nich milují zvýšenou pozici za volantem, výhled před střechy okolních aut a z toho pramenící pocit bezpečí.  Se zajímavou novinkou v této kategorii přichází Ford. Velké luxusní SUV jménem Edge je už léta hitem v Americe, kterého se v minulé generaci prodalo více než milion kusů, a jeho nejnovější generace, konstruovaná od začátku jako globální, se poprvé prodává i u nás.


Hlavně žádný stres


K největším přednostem Edge patří prémiová úroveň komfortu na palubě, vyspělé asistenční technologie a prvotřídní jízdní vlastnosti.  Jedním z cílů vývoje bylo dosáhnout toho, aby byla jízda pro řidiče co nejméně stresující. Proto Edge disponuje například pokročilým parkovacím systémem, který dokáže vyhledat vhodné parkovací místo a sám do něj vůz navést. Širokoúhlá přední kamera pomůže při vyjíždění z nepřehledných míst a sériově dodávaný inteligentní pohon všech kol zvyšuje jistotu ovládání na kluzkém povrchu. Ve standardní výbavě je i předkolizní asistentautonomním brzděním Pre-Collision Assist s detekcí chodců a vozidel. V rámci výbavy na přání lze pořídit vyhřívání předních a zadních sedadel, popřípadě také odvětrávání předních sedadel. Tato funkce přivádí skrz perforaci v čalounění chladný vzduch z klimatizace, čímž zlepšuje tepelnou pohodu cestujících v horkých dnech.

Ford Edge se v Evropě prodává s úspornými vznětovými motory 2.0 TDCi, které dosahují výkonu až 154 kW při kombinované spotřebě 5,8 l/100 km.

Interiér beze zbytku využívá veškerý dostupný prostor. Ke komfortu cestujících na zadních sedadlech přispívá nejlepší prostor pro hlavu (1023 mm) a šířka v úrovni ramen (1536 mm) v dané třídě.

K mimořádně vysoké kultuře cestování přispívá vedle důkladného odhlučnění také systém aktivního potlačování hluku, který funguje na stejném principu jako sluchátka s touto technologií. Systém monitoruje složení zvukového spektra v prostoru pro cestující pomocí tří mikrofonů, vyhodnocuje nežádoucí složky a poté z reproduktorů audiosystému vysílá zvukové vlny s opačnou fází, které hluk vyruší. Funguje i tehdy, když je audiosystém vypnutý.

 
Jízdně na špiciNový Ford Edge využívá tutéž oceňovanou platformu jako modely Mondeo, Galaxy a S-MAX. Cílem vývojového týmu bylo přivést na trh vůz, jehož jízdní vlastnosti budou patřit k nejlepším ve třídě.  Řidičsky atraktivní charakter vozu ještě více vynikne v kombinaci s adaptivním řízením. Tento systém upravuje převod řízení v závislosti na rychlosti jízdy. Při velmi nízkých rychlostech, typicky při parkování, je automobil s adaptivním řízením obratnější. Ve vyšším tempu pak reaguje na řidičovy pokyny plynulejším a preciznějším způsobem.

 
Je další kapitolou probíhající expanze Fordu v segmentu SUV na evropském trhu. V Severní Americe pomohl Ford Edge nově definovat kategorii SUV a etablovat na trhu segment crossoverů. Je tam nejprodávanějším modelem své třídy, jen v roce 2015 se jich prodalo 124 000. Edge se prodává rovněž v Jižní Americe, Rusku a na východoasijských trzích včetně Číny.

www.ford.cz

Mohlo by Vás zajímat

Sdílet:
###message