Golf a kempování v karavanu?

Při letních cestách po hřištích a parkovištích možná spatříte bílý obytný karavan a v něm či kolem něj tři slečny. Takto se již řadu let za turnaji přepravují jihočeské sestry Marie, Františka a Johana Luňáčkovy.

SL2_0924_web

 

Text: Čeněk Lorenc
Foto: Zdeněk Sluka

Otec Zdeněk, bývalý vrcholový kanoista, netrpělivě očekával, až jedna z dcer získá řidičský průkaz. Za volantem odjezdil desítky tisíc kilometrů, a rád ho proto předal potomkům. Tak, aby holky jezdily už samy, zatímco on se může za nimi vydat z Týna nad Vltavou po vlastní časové i dopravní ose, třeba i na kole.

Luňáčkovy se postupně také všechny dostaly na americké univerzity. Nejprve Marie a po ní i Františka na Coastal Carolina, zatímco Johana na Newberry. Školní prázdniny a návrat z USA domů, to je jediný čas roku, kdy se sestry a celá rodina mohou sejít pohromadě. Doma, nebo na cestách v karavanu.

Někdy to na asfaltovém parkovišti mezi domy není zrovna romantika, ale když se podaří zaparkovat někde v přírodě, je to večer jako žádný jiný. Vaří se, pere, a hlavně se probíhá golf dnešní i zítřejší. Start zmeškaný kvůli dopravní zácpě nehrozí. Hrát se dá od rozbřesku do soumraku. A když jsou ty nejdelší dny…

ČLÁNEK NALEZNETE VE VYDÁNÍ GOLF VACATIONS Č.44/18.

Mohlo by Vás zajímat

Sdílet:
###message