Double při finále Czech Pro-Am Teaching Tour

Výsledkově i organizačně nejlepší z dosavadních osmi ročníků CZECH PRO-AM TEACHING TOUR se uzavřel o posledním zářijovém dni na Černém Mostě. Zdejší tradiční finále dostálo předchozím dramatům a navíc kvůli přetěžkému větru, jaký tour za svou existenci nepamatuje, přineslo nečekané rozuzlení.

CE3831B5-28F6-401C-845F-3516831ED088

Tentokrát platilo, že vítěz bere všechno. Rudolf NECHANICKÝ junior vyhrál jak turnaj, se skóre 74 (+2) a náskokem tří ran, tak celkově ročník 2019. Spolu s dalšími dvěma letošními vítězstvími v Berouně a na Karlštejně dosáhl na životní triumf v turnajovém golfu. „Pár turnajů jsem už vyhrál, včetně loňského finálového Černého Mostu, ale celou sérii ještě ne. Je to pro mě velký úspěch,“ řekl Teaching Pro z pražských Hodkoviček a rodák z Mariánských Lázní.

Jak zněl recept na úspěch? „Neměl jsem čas na trénink, stěhovali jsme se, ale aspoň nebyl prostor myslet na golf a čistá hlava pomohla. Od turnaje jsem nic neočekával, a tím je to cennější,“ dodal Nechanický, hrající jako mnozí jiní v kulichu, s partnerkou zapojenou coby caddie a zachumlanou do zimní bundy.

Před finále měl nejlepší výchozí pozici Vít Šimek, jenže větrná smršť Mortimer útočící ze západu byla nad jeho síly. S 84 ranami skončil mimo placenou Top 10 a musel se smířit s druhým místem v sezoně, zatímco to celkové třetí bral Lukáš Lizánek. Ten se ve finálovém turnaji dělil o 2. místo spolu s Markem Tomanem.

Kategorii týmů vyhráli s 64 body Vojtěch Dostál (u profesionálů na děleném 4. místě se 79 ranami) a Robert Gregov, který coby třetí amatér v pořadí přispěl dvojici stejným počtem bodů jako profesionál, tedy 32. Nejlepším amatérem v individuálním pořadí byl ten, který jako jediný nezhoršoval handicap: Jiří Král s 33 body. U Apprentice vyhráli s 83 ranami Edita Urbanová a Ondřej Žáček. Jelikož žena chyběla na ceremoniálu vyhlášení, trofej a ceny si odvezl muž.

Charitativní tombola pro nemocnou Viktorku Mužíkovou tentokrát vynesla 15 700 korun. Hlavní cenu, podepsaný dres hokejisty Ondřeje Paláta z Tampy, vyhrál Martin Hájek. Následoval raut se suši a burgery restaurace Kóbe a poděkování:partnerům tour v čele se značkami NoH2O, Seat a Kjus a také pořadatelům, Jiřímu Moučkovi, Janu Juhaniakovi a Radce Važanské.

Známy jsou už první tři termíny sezony 2020: IX. ročník Czech Pro-Am Teaching Tour začne 27. dubna ve Mstěticích a bude pokračovat 25. 5. na Albatrossua 22. – 23. 6. mistrovstvím v Berouně. Zváni jsou všichni věrní golfisté.