Karolína Vlčková: Velká škola

Moje první profesionální americká sezona skončila a musím říct, tedy vlastně napsat, že to byla jízda. Ze Spojených států píše pro Golf Vacations profesionálka Karolína Vlčková

K.Vlckova
122-Vlckova_korektura
122-Vlckova_korektura

Rok na Symetra Tour byl nabitý těžkou prací, vtipnými i méně vtipnými historkami, setkáváním se zajímavými lidmi, a také zjištěním, že mám okolo sebe dobré přátele, kteří vždy, když potřebuji, pomůžou. Byla to pro mě, jak se říká, velká škola.

Šlo o rok poznávání, učení a zjišťování, jak vše na druhé americké tour funguje.  Celý rok jsem se učila za pochodu. Plánovala jsem sezonu, zajišťovala turnaje, ubytování, platby, a podobně. Přemisťování bylo občas také náročné.

Pro svou druhou sezonu jsem si dala velký úkol, a sice dobře ji naplánovat a nezapomenout také na správný odpočinek. Ten mi v konci chyběl, a proto mě také postihlo zranění, kvůli kterému jsem nemohla dohrát druhou část kvalifikace o LPGA. Zranění žeber jsem doléčila až doma po návratu z USA.

Už jsem pak ale také čtrnáct dní stihla trénovat a pracovat ve Španělsku. Letěla jsem do Valencie, o které si můžete přečíst na předchozích stránkách, a trénovala na hřišti El Saler. Byly tam vynikající podmínky a pobyt mi hodně prospěl.

Několik týdnů mezi sezonami je také vyhrazeno odpočinku, než se začne opět pracovat na zlepšování některých aspektů hry. V plánech na Symetra Tour 2019 budu zohledňovat všechny pozitivní a negativní momenty uplynulého roku.

Po dvou letech amerických Vánoc mě tentokrát čekaly konečně ty české, s celou rodinu. Před rokem jsem byla s rodiči o Vánocích na Floridě, protože jsem v prosinci promovala a kvůli sportovnímu vízu jsem nemohla z USA vycestovat.

To byste nevěřili, jak je složité tam koupit správné brambory a správné kyselé okurky na výrobu domácího salátu. Brambory se nám podařilo trefit až na několikátý pokus, protože každý, který jsme na zkoušku uvařili, se hodil akorát na šťouchačku, nebo kaši, ale rozhodně nikoli na správný salát. Také nám zbyly čtyři sklenice pro nás nepoživatelných okurek…

Mám také moc ráda předvánoční atmosféru, která je v Česku jiná než v USA.

Text: Karolína Vlčková

ČLÁNEK NALEZNETE VE VYDÁNÍ GOLF VACATIONS Č. 46/18. 

Sdílet:
###message