Veterán mezi mladíky: André BOSSERT

Při návratu série ProGolf Tour na libereckou Ypsilonku po devíti letech se mezi účastníky jeden výrazně odlišoval. Věkem i úspěchem. Byl to Švýcar André BOSSERT (53), který jako jediný vyhrál v lize nejvyšší, na European Tour.

SL1_9222

 

 

ProGolf Tour, někdejší EPD Tour, slouží jako vstupní brána do světa profesionálního golfu. Ne tak ovšem u vysokého a stále šlachovitého muže, který jinak už hraje tam, kde úspěšné kariéry končí, na Senior Tour.
Text Čeněk Lorenc
Foto: Zdeněk Sluka

„Chtěl jsem se rozehrát před sezonou a tohle byla dobrá příležitost,“ říkal rodák z Jižní Afriky, žijící s manželkou a devítiletou dcerou v Curychu. Jeho nejslavnější vítězství, na Cannes Open, je staré už 21 let. Tolik bylo některým Bossertovým soupeřům na květnové Ypsilonce, kde Švýcar prošel cutem, než po třetím - finálovém - kole skončil ve čtvrté desítce.

„V zimě jsem hrál jihoafrickou Sunshine Tour. Ve Švýcarsku pořádám korporátní dny s golfem, semináře o fitness, byl jsem deset let kapitánem švýcarské PGA, ale pořád se snažím držet na turnajích. Je to především European Senior Tour i kvalifikace na Champions Tour v Americe. Abych se na jaře rozehrál, sedl jsem do letadla a vydal se k vám. Už jsem tady párkrát hrál, ale ProGolf Tour byla moje druhá v životě. Kdysi jsem na ní byl v zimě v Turecku,“ vyprávěl „Bossy“.

Mezi spoluhráči, mladšími o generaci, se Švýcar necítil špatně, i když... „Jsou proklatě dlouzí z odpaliště. Dnes je to jiná hra než za mých časů. My se učili hrát rovně, dnes se mladí učí hrát daleko. Musel jsem před lety přestat s turnaji kvůli problémům se zády. A abych mohl hrát dnes, musím pořád hodně cvičit.“

Bossert se zajímá o golfovou architekturu. Celkem byl zapojen do čtyř projektů hřišť ve Švýcarsku. Patří k nim devět jamek blízko letiště v Curychu a také nový resort pod Matterhornem s pětihvězdičkovým hotelem. Navíc vystupuje jako ambasador hřiště v Bad Ragazu, kde se hraje Senior Tour. „Postavit dnes hřiště ve Švýcarsku je noční můra,“ pokazuje Bossert na problémy s legislativou.

Na Ypsilonce byl veterán nadšen designem. „Mám rád, když musíte na hřišti přemýšlet. A jsou tu úžasné greeny,“ vysekl poklonu jamkám u Liberce. 

ČLÁNEK NALEZNETE VE VYDÁNÍ GOLF VACATIONS 36/16. 

NEDOSTÁVÁTE-LI JEŠTĚ SVŮJ VÝTISK, NAPIŠTE SI O JEHO ZASÍLÁNÍ ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat

Sdílet:
###message