Tiger znovu překvapil. Nebo ne?

Osmdesát dva. Tolik turnajů vyhrál Tiger Woods na PGA Tour a vyrovnal rekord jiného Američana, Sama Sneada, který se zdál ještě nedávno nedostižný. Woods (43) získal svůj 82. titul při Zozo Championship, historicky prvním turnaji americké série v Japonsku a přidal další zápisy do historie golfového fenoménu s iniciálami TW.

EB6511CE-73BB-48EC-8601-4000C44B9C8B

Woods (43) získal svůj 82. titul při Zozo Championship, historicky prvním turnaji americké série v Japonsku a přidal další zápisy do historie golfového fenoménu s iniciálami TW.

Před třinácti měsíci 80. titul na Tour Championship, před půlrokem vítězství číslo 81 na Masters a nyní zase něco výjimečného: v pořadí 82. výhra byla Woodsovou první v Japonsku. To se stalo sedmou zemí, kde Tiger vyhrál.

„Bylo to docela stresující,“ ohlédl se Woods za japonskou prodlouženou. Druhé turnajové kolo bylo kvůli zaplavenému hřišti o den odloženo a soutěž se protáhla o jeden den navíc. V pondělí vítěz dohrával sedm zbývajících jamek.

Šlo také o první start nové sezony 2019-2020 a tím pádem načatou devatenáctou sezonu, v níž Woods vyhrál aspoň jeden turnaj a osmou, kdy okamžitě začal vítězstvím. Skóre 19 pod par (64-64-66-67) bylo o tři rány lepší výsledku domácího Hidekiho Matsuyamy, o další tři rány zpět skončil mj. Rory McIlroy.

„Moje tělo už nevydrží hrát tak jako dřív, ale pořád jsem schopen projít hřištěm tak, abych zvítězil,“ radoval se Woods, zatímco světem se rozletěla fotografie, pořízená kdysi dávno Tigerovou matkou. Je na ní maličký chlapec, jemuž se podepisuje starší muž. Tiger Woods vedle Sama Sneada.

Právě jeho označil Woods nedávno jako jednoho ze čtyř velikánů golfu, kteří by měli být podobně jako američtí prezidenti vytesáni do skály Mount Rushmore. Dalšími podle Woodse by byli Bobby Jones, Jack Nicklaus – a samotný Tiger. Sneada ovšem jmenoval jako prvního, což také o něčem svědčí.

Woodsovi nyní nejvíc vyvstal příjemný problém. Je kapitánem USA pro prosincový Presidents Cup, v němž americký tým narazí na ten Mezinárodní v australském Melbourne. Už po Masters vyvstala otázka, zda se kapitán sám nominuje k hraní coby divoká karta. Nyní je dotaz ještě naléhavější.

„Kdyby to neudělal, tak je to… hloupost,“ řekl k Woodsovi krajan Gary Woodland. A co na to samotný Tiger? „Vítězný hráč jistě vzbudil kapitánovu pozornost,“ pravil Woods v Japonsku.