Pozor na kaktusy

Hrát golf mezi kaktusy se stalo osudným bývalé hokejové star. Lyle Odelein, někdejší obránce Montrealu a vítěz Stanley Cupu 1993, málem zahynul, když se v Arizoně píchl o trn.

profimedia-0160339938
lyle-odelein-1996-45
lyle-odelein-1996-45

Dnes padesátiletý Kanaďan, který po několika výměnách do jiných klubů ukončil kariéru v roce 2006, byl loni na golfovém výletu v Arizoně. Když se při hře píchl o kaktus, s pomocí přátel trn vytáhl a zranění už nevěnoval pozornost.

Autor: GV
Ilustrační foto: Profimedia.cz

O týden později ale musel navštívit nemocnici kvůli bolesti v noze a příznakům odpovídajícím chřipce. Lékaři zjistili, že hokejista má ve skutečnosti život ohrožující otravu krve, jež poškodila aortu a nevratně játra i jednu ledvinu.

Odelein byl jen s pětiprocentní šancí na přežití uveden do téměř měsíčního umělého spánku a musel podstoupit tři vzácné transplantace, včetně aorty, kterou lékaři vzali z kravího srdce. Těžké operace se zdařily, ovšem po dlouhém komatu se pacient probudil dočasně paralyzován.

Domů do Pittsburghu se vrátil ještě nehybný, ale po náročné rehabilitaci už nyní chodí aspoň o holi. Bohužel zatím nemůže vzít do rukou tu golfovou, ale je to prý jen otázka času…

 

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message