Carly Booth vyhrála profesionální turnaj na Karlštejně, Macková nejlepší amatérkou

Velkým úspěchem skončil profesionální turnaj Tipsport Czech Ladies Open v Golf Resortu Karlštejn pro osmnáctiletou amatérku Patricii Mackovou , která obsadila dělené dvanácté místo a současně získala cenu pro nejlepší amatérku. Vítězkou se stala skotská golfistka Carly Booth, o výsledku se rozhodovalo až na poslední jamce. Na děleném druhém místě o ránu zpět zůstaly čtyři hráčky.

11DCD20D-01C8-41F0-B6F0-14325E749DE3

Finálový den hrály také další tři české hráčky – amatérka Tereza Melecká (31. místo), profesionálka Kateřina Vlašínová (43.) a další amatérka Jana Melichová (54.), ale největší pozornost diváků patřila jednoznačně Patricii Mackové. Členka zdejšího klubu potvrdila, že má hřiště dobře nahrané a i dnes se jí dařilo opakovaně skórovat. Jednu chvíli sice byla i na denním skóre +3, ale tři birdie ji znovu vrátily do TOP 10, které opustila až trojputtem na osmnáctce.

Macková zde před měsícem vyhrála dorostenecký titul, nyní byla nejlepší amatérkou i také českou hráčkou v soutěži. A současně českému golfu připsala nejlepší umístění české hráčky v sérii Ladies European Tour po titulu a druhém místě Kláry Spilkové v Maroku.

„Moc si toho dnešního umístění vážím, nakonec ani ten výsledek nebyl nijak špatný, jen mě mrzí bogey na závěr,“prohlásila talentovaná dorostenka, který prý sama nevěřila, v jaké kondici našla domácí hřiště. „Byl to skvělý turnaj, moc bych si přála, aby se zde znovu za rok hrálo,“ dodala směrem k promotérovi Luboši Koželuhovi, který je prý už v jednání s vedením Ladies European Tour, aby se za rok na pláních proti starobylému středočeskému hradu hrálo.

O absolutní vítězství se strhla ohromná bitva. Ještě dvě jamky před koncem bylo pět hráček na celkovém skóre -8, ale pak Booth zaznamenala birdie na 17. jamce a dostala se do vedení. Finka Sannu Nuutinen, která vyhrála turnaj LETAS na Konopišti před třemi týdny, si vypracovala před zaplněnou tribunou na posledním greenu šanci Booth dorovnat, ale svoji šanci proměnit nedokázala, zatímco vítězka si poradila s těžkým puttem do paru.

Odměnou jí byla skleněná trofej a také šek na 19.200 eur.„Jsem moc šťastná, turnaj jsem vyhrála po sedmi letech. Popravdě jsem ale dobrý výsledek tento týden čekala, už na minulém turnaji jsem byla v desítce. Moc jsem se po letech do České republiky těšila, hrála jsem zde i turnaje na Albatrossu a na Dýšině, ale tehdy ještě nebyla tak silná domácí konkurence. Jsem překvapena - je zde hodně talentovaných hráček, to je pro český golf jen dobře,“ vysekla poklonu tuzemské enklávě v turnaji, z níž si vedla nejlépe právě Macková.