Pieters prvním dvojnásobným králem

Svou expertízu na D+D Real Czech Masters potvrdil Thomas Pieters, když vyhrál podruhé za šest ročníků turnaj European Tour na Albatrossu a stal se zde prvním opakovaným vítězem.

Pieters

Šampion z roku 2015 tu byl navíc ještě o rok později druhý.

„Klíčem pro tohle hřiště je dobré drajvování, a to se mi letos dařilo,“ řekl sedmadvacetiletý Belgičan po svém celkově čtvrtém titulu kariéry.

Vysoký bomber vedl před letošním finále o ránu nad Španělem Adri Arnausem a v neděli na něho soupeři už vůbec neměli. Pieters triumfoval s výsledkem -19 (67-67-66-69), když mu nakonec zůstal náskok jednoho úderu před Španělem.

Pietersův odstup byl ovšem už čtyři rány, a to tři jamky před koncem. Ze hřiště si lídr dělal trhací kalendář, po třísetmetrových drajvech mu zbývala jen krátká železa nebo dokonce pouze wedge. A na druhé devítce se dokázal dobře zachraňovat.

Po drajvu doprava na patnáctce do vysoké trávy se rozhodl dropovat, přesto zachránil par. „Jsem moudřejší, před lety bych se zkusil šestkrát z toho vyhrát a skončil bych patnáctý,“ glosoval Pieters svůj krok.

Pak sice přišel trojputt na tříparové šestnáctce oproti Arnausovu birdie, mezera se zmenšila na dvě rány, ale další drama už Belgičan nepřipustil.

I když na 17. jamce Pieters odpálil do levého roughu, vyhrál se z dvou set metrů nejen na green, ale dokonce blíž jamce než Arnaus z fairwaye, a par mu dal definitivní klid. Španělovo závěrečné birdie už přišlo pozdě.

„Jsem rád, že se mi podařilo dotáhnout turnaj do vítězného konce. Nebyl to lehký závěr, Arnaus to zvládal skvěle a tlačil na mě,“ poznamenal Pieters.

Na otázku Golf Vacations, zda vůbec za ta léta postřehl úpravy hřiště směrem k jeho ztěžování, vítěz odpověděl: „Šestnáctka je určitě těžší, ale jinak se na Albatrossu cítím pořád dobře. Mám tu skvělé vzpomínky, včetně letošního pohodového Pro-Am a skvělého počasí. Slavit budu trochu až doma, kam se teď rychle vracím s rodinou.“

O třetí místo se na minus 16 dělili loňský vítěz, Ital Andrea Pavan (65 ran ve finále) a Angličan Sam Horsfield (68), někdejší spolužák profesionálky Karolíny Vlčkové z University of Florida.

Nikdo z 13 českých hráčů v turnaji neprošel cutem, nejblíž byl s odstupem dvou ran třiadvacetiletý amatér Jakub Bareš.

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message