Rváčky

OSM Češek, které se pustily do nejtěžších bitev.

K.S.+V.K.-28.6. 2017-photo-Zdenek Sluka-0044

Nacházejí se v různých fázích golfových kariér. Některé teprve sní svůj sen coby amatérské hráčky, jiné už naplno okoušejí tvrdý život profesionálek, a jedna – po ukončení studia dokonce na dvou vysokých školách – se teď soustředí na nalezení odpovídajícího civilního povolání mimo golf.

Jedno mají společné: rvaly se či rvou na tom nejpřitažlivějším a zároveň nejtěžším konkurenčním poli. Ve Spojených státech.

Současná cesta do světového golfu vede z Česka hlavně přes americkou půdu. Univerzitní, tréninkovou, turnajovou. Cesta klikatá, plná překážek a zkušeností, s nejistým koncem.

Mladé slečny se na ni vydaly v rozdílných dobách, za odlišných podmínek i představ. Opět je ale jedno spojuje: odhodlání jít a uspět.

Na následujících profilech se ukážou dvě české profesionální hráčky a také šest amatérek. Mají různé americké vazby, ale většinu z nich můžete během léta potkat na českých turnajích. Jim i těm, které ani v období letního volna nebudou mít americký klid, držte palce. Potřebují to jak ony, tak golf.

Foto: Zdeněk Sluka

74_Spilkova
74_Spilkova

ČISTÁ HRA

První sezonu bojuje na LPGA. Nejlepší dámská tour na světě je samozřejmě také nejtěžší, což Klára SPILKOVÁ (24) poznává každý týden. Za svým snem v Americe se odstěhovala na Floridu, odkud cestuje po celých Státech a čeká, kdy přijde ten správný šťouch.

Foceno v Sokolovně Průhonice

Frydlova Kristyna-0064-2019-06-20-Photo-Zdenek-Sluka
Frydlova Kristyna-0064-2019-06-20-Photo-Zdenek-Sluka

JAKO PORSCHE

Jakmile skončila druhý rok studia na University of Miami, vydala se Kristýna FRÝDLOVÁ (21) domů na kraj Prahy a odsud na dovolenou s přáteli do Chorvatska. Když to šikovné levačce na hřišti sedne, letí do červených čísel stejně rychle jako Porsche na silnici.

Foceno ve Zbuzanech

K.S.+V.K.-28.6. 2017-photo-Zdenek Sluka-0239
K.S.+V.K.-28.6. 2017-photo-Zdenek Sluka-0239

TEXAS A FLORIDA

Zatímco Sára KOUSKOVÁ (20) má za sebou první rok studia a hraní za University of Texas, Karolína VLČKOVÁ (25) po promoci na Floridě už druhým rokem hraje druhou nejvyšší americkou sérii Symetra Tour. Amatérka i profesionálka dobře vědí, jak je golfové soukolí složité.

Foceno v Praze – Holešovicích

3.Sestry z Tyna n.V.-0084-2019-05-23-Photo-Zdenek-Sluka
3.Sestry z Tyna n.V.-0084-2019-05-23-Photo-Zdenek-Sluka

TŘI VĚŽE

Jako tři věže temelínské elektrárny ční tři sestry LUŇÁČKOVY. Vpravo Marie (24), která dokončila University of Coastal Carolina a bude pokračovat v nástavbě studia sportovní vědy a managementu. Uprostřed Johana (22), kterou čeká poslední rok na Newberry College. A vlevo Františka (20), která je na Coastal Carolina v polovině studií.

Foceno v Týně nad Vltavou

Czudkova Dominika-0035-2019-05-30-Photo-Zdenek-Sluka
Czudkova Dominika-0035-2019-05-30-Photo-Zdenek-Sluka

HLEDÁNÍ PRÁCE

Dvě vysoké americké školy absolvovala Dominika CZUDKOVÁ (25), finance na East Tennesee, a dvouleté MBA v marketingu na Lincoln Memorial. Chce zůstat amatérkou, přičemž jako prioritu má nyní nalézt v Česku zaměstnání, odpovídající jejímu vzdělání.

Foceno ve Slavkově u Brna

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message