Rakouské tajemství

U jižních sousedů hraji častěji než u nás, ale až nyní jsem objevila krásu před Čechy dosud skrytého tajemství. Dvacet sedm jamek Golf Parku Mieminger leží u Innsbrucku.

Golfacademy 1web

 

Hřiště uprostřed starých borovicových lesů trochu připomíná slovenské Penati. První devítka s názvem Parkcourse byla otevřena v roce 2001. O sedm let později k ní přibylo dalších osmnáct jamek s parem 73 a délkou šest a půl kilometru.

Golf Park nabízí výhledy na rozkvetlé alpské louky a na štíty stejnojmenného pohoří Mieming, které často zdobí sněhová čepice. A díky hustým lesům je tu také absolutní klid, který občas naruší jen přes hřiště běžící srnky.

Pod designem je podepsán takřka domácí Keith Preston, anglický architekt žijící v Rakousku. Zanechal golfovou stopu i v Čechách, kde navrhl různorodá hřiště Albatross, Ypsilonku Liberec a Loretu Pyšely. Dílo u Innsbrucku bylo první rok po otevření oceněno titulem Nejlepší nový resort. A kvalitu si stále drží.

Domeček v polovině

Hrací i tréninkové plochy jsou dokonalé, fairwaye nádherně šťavnaté a greeny bez jediné skvrnky. Na hráče zde nečekají žádná extrémní převýšení ani dlouhé přechody. Na první devítce pozvolna stoupáte a na druhé naopak klesáte do údolí. Tempo hry bývá rychlé, neboť fairwaye tu mají široké a roughy nízké, takže se nemůže stát, že byste míč dlouho hledali.

Na své si zde přijdou milovníci drajvů. Na každém odpališti je okamžitě evidentní, kam první ránu umístit. Nenajdete tu téměř žádné vodní překážky. Na první devítce čeká voda jen na posledních dvou jamkách, bunkerů bylo postaveno rovněž „přiměřeně“ a navíc nijak zákeřných, takže i hráči s vyššími handicapy mohou přinést do klubovny dobrý výsledek. Jediné, co na tomto hřišti může potrápit, jsou rozlehlé a rychlé greeny. Jejichž zasažení v regulaci ještě neznamená odchod s parem.

Povinností každého hráče je udělat po první devítce zastávku ve starém dřevěném stavení Stöttlalm, kde vám naservírují skvělé tyrolské speciality za neuvěřitelně nízké ceny. Na terase bývá hodně plno. Potkáte zde místní, ale i cyklisty a turisty, jejichž stezky kolem procházejí. Panuje zde až nebezpečně příjemná atmosféra, podnícená skvělou obsluhou, takže hrozí, že na druhou devítku už nevyrazíte.

Vybrat signature hole je opravdu těžké, protože každá jamka je něčím zajímavá. Potvrzuje to sám manažer resortu Simon Knabl slovy: „Mieming nemá signature hole, ale signature halfway house.“ Tedy onen domeček na půli cesty.

Pro mě byla nezapomenutelná dvanáctka s parem 3, jejíž green je z levé strany chráněn bunkerem s vysokou borovicí uprostřed. Ještě před odpalem si navíc můžete odpočinout v Rolf Benz lounge, kde máte k dispozici pohovku, několik křesílek i lednici.

Atraktivní je i závěrečný třípar s průzračně modrým jezerem po levé straně. Po něm už vás čeká klubovna se skvěle zásobeným proshopem a designovou restaurací Greenvieh. V menu naleznete jak místní kuchyni, tak mezinárodní speciality. Masožravcům doporučuji ochutnat některý ze steaků připravovaných na lávovém grilu. Nabízí zde variantu „lady“ i nálož 500 gramů.

Kvalitní devítka

Devítka Parkcourse s parem 58 je ideální pro začátečníky, pro trénink krátké hry i pro rychle odehrané kolo. Ve čtyřech ho totiž bez problému obejdete za hodinu a půl. Ale nečekejte žádný laciný public.

Jamky jsou v tak dobrém stavu, že si je snadno spletete s hřištěm, což se stalo i nám. K areálu patří rozlehlé tréninkové plochy o ploše deset tisíc metrů čtverečních. Zahrnují i částečně krytý driving range, tréninkové bunkery, cvičné greeny, pitching a chipping green.

 

Více se dočtete v Golf Vacations č. 45/18. Ještě ho nedostáváte? Stačí vyplnit formulář níže a požádat o jeho zasílání ZDARMA na jakoukoliv adresu. 

Text a foto Věra Bechyňová

Zasílání magazínu ZDARMA

Magazín je čtvrtletník a vychází v měsících duben, červen, září a prosinec. Jeho obsah je unikátní, přesvědčte se sami!

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message