JEZERO se vším všudy

Nejpopulárnější rekreační oblast v Itálii, to je Lago di Garda (Gardské jezero) v severní části země mezi Alpami a Pádskou nížinou. Na jihu jezera vyrostlo mnoho hřišť, kde si i náruživci přijdou na své.

IMG-8506

Lago di Garda je svou rozlohou 370 čtverečních kilometrů největším italským jezerem. Rozprostírá se v regionech s malebnou přírodou Trentino-Alto Adige, Veneto a Lombardie. Díky klimatu a středomořské vegetaci představuje ideální destinaci. Všechna hřiště jsou od sebe vzdálená jen několik kilometrů, takže můžete objevit skutečně mnoho a cestou z golfu si zajet na výlet nebo na večeři například do Verony, jejíž návštěvou rozhodně nebudete zklamáni.

Text: Věra Fulínová

Naší první zastávkou byl Chervo Golf Hotel Spa & Resort. Má osobitého ducha, díky přebudovanému opatství z roku 1104. Můžete si vybrat ubytování buď v moderně vybaveném čtyřhvězdičkovém hotelu v italském stylu, nebo v nově zařízených apartmánech. Veškeré ubytování je situováno přímo u hřiště.

Chervo Golf Club má 36 jamek, rozdělených do čtyř devítek. Designérem byl Kurt Rossknecht, který se podílel také na projektech hřišť v německém Bad Griesbachu, o němž jsme psali v reportáži z European Tour. Kromě devíti jamek s názvem Pozzolengo se ostatních 27 jamek považuje za mistrovské. Hřiště Benaco, San Martino, Solferino lze přitom libovolně kombinovat.

Relativní rovinu důmyslně osvěžuje řada vodních překážek a bunkerů. Hřiště uspokojí ranaře, na které díky širokým fairwayím nečíhá příliš jinak obvyklých outů. V krásné a rovněž moderně vybavené klubovně, která získala cenu „Best clubhouse in Italy“, si můžete dát výborný oběd.

Chervo Golf Hotel Spa & Resort je kombinací toho nejlepšího. Pokud při své cestě na jih zvolíte cíl právě zde, neuděláte chybu. Krásné pokoje, lahodné jídlo, služby na skvělé úrovni.

 

Zážitkem je hra na skvělém, ale těžkém 27 jamkovém hřišti Garda Golf Course. Nachází se mezi Rocca di Manerba a hradem Soiano a je obklopen kopci Valtenesi. Nádherná krajina s cypřiši, olivovníky, duby a borovicemi vás omámí, stejně jako britský design hřiště, považovaného za jedno z nejlepších v Evropě.¨

Mistrovská hřiště (White a Red Course) dvakrát hostila Italian Open. White je spíš rovnější, zatímco Red členitější. K nejzajímavějším jamkám patří pětiparová sedmička na prvním hřišti, ostrý levý dogleg vlevo s velikým jezerem. Krásná devítka coby čtyřpar se hraje přes širokou vodu, míří do kopce a končí pod pod klubovnou, obklopena překrásnými olivovníky. Další hřiště, Yellow Course, je hodně technické, s malými greeny, hlubokými bunkery a vodními překážkami.

Podobným skvostem je klubovna a její široce vyhlášená restaurace. Vybavení není tak luxusní jako v Chervo Golf Hotelu, ale na místo v restauraci se zde tvoří fronta. Kuchař se specializuje na těstoviny a grilované ryby a obyvatelé ze širokého okolí tvrdí, že jde o jednu z nejlepších restaurací v Itálii vůbec.

Pokud budete mít štěstí jako my, v Gardagolf Country Clubu potkáte Mattea Manassera. Mladý italský profesionál, který zrovna šel na cvičnou rundu s místními profíky, tu má domovský klub.  Na toto hřiště při své cestě nezapomeňte, je to jedním z nejlepších.

Stejně tak Parc Hotel Paradiso & Golf Resort. Rozlehlý objekt leží asi dva kilometry od krásného přístavního městečka Peschiera del Garda. Pokud se rozhodnete zde strávit pár dní, což není vůbec špatné, můžete si vybrat ze dvou hotelů. Rodinám doporučujeme Parc Hotelu, nabízí víc prostoru pro vyžití s dětmi, několik bazénů včetně krytého, fotbalové hřiště, tenisové a beach volejbalové kurty,  cyklostezky a wellness centrum. Pokud jedete pouze na golf, pak je ideální Active Hotel Paradiso, stojící jen pár metrů od první jamky Golf Clubu Paradiso. Pro větší klid lze využít apartmánů ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu. Oba hotely disponují restaurací, ale díky lokalitě, ve které se tento resort nachází, doporučujeme spíš vyrazit do nejbližšího městečka, vejít do místní restaurace a nasát trochu zdejší atmosféry.

Golf Club Paradiso má 18jamkové hřiště s parem 71 na ploše 80 hektarů, v malebné krajině kopců ve vnitrozemí. Jamky stvořil Američan Jim Fazio a užije si je každý golfista bez ohledu na handicap. Hřiště působí nevinným dojmem, má sice parkový styl, ale s širokými fairwayemi. Jenže na místech, kde to nejméně potřebujete, se vždy objeví nepříjemný bunker nebo vodní překážka.

Mohlo by se zdát, že hřiště je jen doplňkem k aktivitám dvou místních hotelů, ale už v průběhu hry se ukazuje, že si greenkeepeři dávají velice záležet na tom, aby vše bylo neustále v perfektním stavu. Speciální druh trávy je hodně tvrdý a někdy vám sebere hůl, ani nevíte, jak. Avšak porost vydrží vysoké letní teploty a díky tomu je hřiště pořád zelené a skvěle hratelné.

Minout byste neměli ani Arzaga Golf Resort, vzdálený od Paradisa asi 30 kilometrů a jen pár minut cesty z Garda Golf Resortu. Na 144 hektarech plochy se nachází Palazzo Arzaga, starobylý palác z 15. století, přestavěný v roce 1998 na pětihvězdičkový Golf & Spa Resort. Ve stejném roce zde bylo postaveno 18jamkovéhřiště a pak ještě přibyla devítka.

Celkem 27 jamek je dílem dvou z nejzvučnějších  jmen ve světě golfu. Jack Nicklaus II navrhl první osmnáctku (par 72), kterou vměstnal do stávajícho parku, kde je tak ze všech stran obklopena vzrostlými duby, jilmy a habry. Gary Player pak o něco málo později navrhl devítku (par 36), kde fairwaye a hlavně bunkery, spíše krátery než obvyklé písečné překážky, připomínají skotská hřiště.

Jako většina hřišť v této oblasti nabízí Arzaga vysoký standard údržby v kombinaci s krásnými výhledy. Máte-li chuť zůstat na jednu noc, víkend nebo celý týden, vybrat si můžete právě mezi historickým Palazzo Arzaga *****, nebo objevit jedinečnou atmosféru Residenza Montecroce.

CELÝ ČLÁNEK VČETNĚ FOTOGRAFIÍ NALEZNETE VE VYDÁNÍ GOLF VACATIONS Č.35/16

Zasílání magazínu ZDARMA

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message