Nick Faldo se představil na Greensgate

Šestinásobný vítěz turnajů kategorie major, Sir Nick Faldo, se poprvé představil na českém hřišti.

CB7DC85C-509A-4341-86E0-9BFCA3B2BCD9

Dvaašedesátiletý Angličan přijel na pozvání Greensgate Golf & Leisure Resortu na Dýšinu, kde se letos již počtvrté konalo národní finále turnaje Faldo Golf Series pro mladé hráče.

„Jsem v Česku poprvé. Těší mě, že naše série má tady už tradici, příští rok se bude hrát podesáté. Z Česka vyšla na naší sérii spousta talentů jako Ondřej Lieser, Šimon Zach nebo Jiří Zuska a doufám, že úspěchy budou pokračovat,“ říkal Sir Nick Faldo, který přijel se svým týmem autem z Berlína, než se druhý den vydal opět na cestu do dalšího dějiště svého turnaje na Slovensko.

Po příjezdu na Dýšinu se Sir Nick rozehrál na drivingrange a pak nastoupil k exhibici s místními juniory na šest jamek v systému texas scramble. První tři jamky hrál s Lukášem Jandou a Martinem Šikošem, s birdiena závěrečné trojce. Následující čtyřku, pětku a osmnáctku pak obešel s Danem Hlaváčkem a Kryštofem Strýčkem ve třech parech.

Po dohrání se konaly ještě exhibiční rány z bunkeru. Nakonec Sir Nick symbolicky rozhoupal zvon v kapličce u osmnáctého greenu, na oslavu letošního 15. výročí otevření západočeského hřiště.

Následovala ještě tisková konference, rozhovor pro Českou televizi, která jej bude vysílat 22. října, a slavnostní večeře s vedením klubu.

Foto: Zdeněk Sluka

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Sdílet:
###message