Ženský amatérský titul zůstal doma

Vrcholný tuzemský amatérský podnik Czech International Amateur Championship by Raiffeisenbank přinesl v Golf Resortu Karlovy Vary dramatickou podívanou po celá čtyři kola.

Tour

Premiérový ženský amatérský titul na rány vybojovala v Karlových Varech dvacetiletá golfistka Hana Ryšková, která zvládla nejlépe vstup do turnaje i finálové kolo. Mužský titul si letos odváží Němec Leon Breimer, který zvládl lépe play-off s patnáctiletým Filipem Jakubčíkem.

Vrcholný tuzemský amatérský podnik Czech International Amateur Championship by Raiffeisenbank přinesl v Golf Resortu Karlovy Vary dramatickou podívanou po celá čtyři kola. Výsledky na medailových pozicích se přelévaly, v obou kategoriích po titulu pošilhávala řada hráčů.

Mezi ženami českou nadvládu narušovala pouze Slovenka Anika Bolčíková, ale ta poslední kolo nezvládla a klesla na čtvrté místo a medaile tak zůstaly doma. Pohár pro vítězku získala Hana Ryšková s celkovým skóre -2 (68-74-74-69), pro kterou to byl letos druhý mezinárodní titul, neboť vyhrála rovněž na Slovensku; už před čtyřmi lety kralovala také v Polsku.
"Hrálo se mi dnes skvěle, hřiště se díky dešti v posledních dnech hezky zazelenalo. Stejně jako na slovenském mistrovství jsem hrála s Anikou Bolčíkovou a opět jsme si hru moc užily, byla jsem dnes hodně v pohodě a hrála jsem si svoji hru,“ radovala se Ryšková, kterou nyní čeká cesta do USA, kde se bude hlásit k prvnímu ročníku studia na univerzitě v Louisville.

Stříbro brala Kristýna Frýdlová (74-69-75-70), o dvě rány zpět zůstala Jana Melichová (73-69-74-74).

Mezi ženami se rozhodovalo v posledním kole, ale mezi muži ani 72 jamek nestačilo. Na stejném skóre -9 byli Němec Leon Breimer (68-74-68-69) a brněnský talent Filip Jakubčík (71-69-69-70). Jenže v play-off měl více štěstí zahraniční a zkušenější golfista, který eaglem na 18. jamce titul potvrdil.
„Popravdě řečené jsem byl překvapen, že není rozhodnuto už po osmnácté jamce, netušil jsem, že nás čeká play-off. Ale dopadlo to nakonec výborně, mám ohromnou radost, byla zde těžká konkurence,“ prohlásil Breimer.

Výsledky Czech International Amateur Championship (Golf Resort Karlovy Vary, par 72):
Muži: 1. Leon Breimer (Něm.) -9 (68, 74, 68, 69) v play-off, 2. Filip Jakubčík (ČR) -9 (71, 69, 69, 70), 3. Thomas Rosenmueller (Něm.) -8 (69, 72, 70, 69)
Ženy: 1. Hana Ryšková -2 (68, 74, 74, 69), 2. Kristýna Frýdlová E (74, 69, 75, 70), 3. Jana Melichová (všechny ČR) +2 (73, 69, 74, 74)