Kids Pro-Am: Úspěch i napodruhé

Skvělý nápad, spojit mladé naděje golfu s učícími profesionály do jedné společné soutěže, došel po loňské premiéře opakování.

foto

Turnaj Kids Pro-Am se odehrál o druhé srpnové sobotě opět na devítijamkovém hřišti Golf Clubu Praha. Ve formátu Texas Scramble nastoupilo devět týmů, složených z jednoho profesionála a tří mladých amatérských hráčů, či v případě mariánskolázeňské skupiny Oldřicha Nechanického výlučně tří hráček.

Text a Foto: Čeněk Lorenc

Cannon start spustil turnaj v půl desáté a tempo čtveřic bylo závratné. Vždyť za pouhé dvě hodiny se dohrálo! Takže přicházející déšť stačil být ještě mírný, než se po skončení spustil naplno. Profesionálové se mohli zapojit do hry až od druhé rány, s výjimkou tříparové osmičky, kde soutěžili o Nearest to Pin.

Akci natáčela Česká televize, která se také přímo na hřišti ptala startujících na dojmy. „Ne, trenér nám to nekazí. Někdy nám radí, čteme si putty, ale jinak nás nechá hrát,“ říkala svorně nadšená trojice mariánskolázeňských dívek, které to měly do Motola nejdál, se srazem u trenérova vozu v půl sedmé ráno.

Nejmladší hráče, s průměrem kolem devíti let, přivezl Milan Vantuch z Albatrossu, a tak byla skupina odměněna speciálními dárky. Cenu za profesionální Nearest, vůz Seat na víkend, získal Matyáš Neuwirth.

A pak se už vyhlašovaly nejlepší čtveřice. Třetí byl s 34 ranami mstětický flight Jakuba Jandy (Kristýna Malinová, Štěpánka Dušková a Pavel Urbanec) a první dvě místa patřila domácím z Motola. Domácí prostředí vítězí!

Druhou příčku za 32 úderů brali Jiří Moučka a mladíci Ondřej Rous, Sebastián Hájek a Jakub Hlubocký, jinak svěřenci dalšího motolského profesionála a zároveň ředitele turnaje Jana Juhaniaka. Triumf o jedinou ránu, s výsledkem 31, slavil Jakub Švarc a jeho sestava Jiří Musil, Kristián Moglinicky a Petr Tran.

Odměněni však byli všichni, a to skvělým obědem: děti ovocnými knedlíky a dospělí vepřovým řízkem s brambory. Díky kuchyni v motolské klubovně.

Výjimečnou akci umožnila podpora série Czech Pro-Am Teaching Tour, PGA Czech, Golf Clubu Praha a agentury Sport Invest. Poděkování patří organizátorům Janu Juhaniakovi a Jiřímu Moučkovi, dále Jiřímu Pospíšilovi (PGA Czech) a Karlu Kučerovi, generálnímu manažerovi GC Praha. A díky především míří ke všem zúčastněným mladým hráčům, zkušeným profesionálům a také rodičům, kteří své děti přivezli a fandili jim stejně nadšeně jako na jiných turnajích. Bez nich by mladý český golf neexistoval. Tak zase za rok.

Mohlo by vás zajímat

Sdílet:
###message