Sexy LEXI

Nejpodivnější ze šesti profesionálních sezon má za sebou Lexi THOMPSON. Americký zázrak a idol dosud kráčel vždy vzhůru. Jako dvaadvacetiletá si ale v roce 2017 prožila několikeré peklo.

Lexi T.

 

Zvláštní rok

Nejpodivnější ze šesti profesionálních sezon má za sebou Lexi THOMPSON. Americký zázrak a idol dosud kráčel vždy vzhůru. Ve dvanácti byla nejmladší kvalifikantkou na US Open, v šestnácti jako nejmladší vyhrála turnaj na LPGA a v devatenácti zvítězila také na „majoru“. Jako dvaadvacetiletá si ale v roce 2017 prožila několikeré peklo. Na začátku, uprostřed i na konci sezony.

Text: Čeněk Lorenc
Foto: Red Bull

Při prvním majoru na ANA Inspiration v Kalifornii vedla ve finále, když se cestou mezi jamkami dozvěděla, že má ve skóre najednou čtyři rány navíc! Byl to náhlý trest za pochybení z předchozího dne, kdy na greenu vrátila míč na nesprávné místo, na což rozhodčí posléze upozornil televizní divák.

„To je vtip?“ Tak zněla reakce hráčky, která rázem ztratila vedení, ale nikoli hlavu. Ve finiši zabojovala a dostala se až do play-off o titul, který však získala Korejka So Yeon Ryu. Zdrcená Thompson se na týdny stáhla do soukromí.

Po návratu na LPGA vyhrála hned druhý turnaj, na němž startovala, květnový Kingsmill Championship ve Virginii. V létě jí pak zemřela babička. Mezitím maminka podstupovala chemoterapii, naštěstí úspěšnou.

Druhý titul roku přidala Lexi v září v Indianapolis, kde pak vítězství oslavila kolečkem v závodním voze na slavném okruhu. A stejně jako šampioni zdejších 500 mil si připila na titul mlékem a políbila dráhu.

Turnaje kategorie major k ní ale vstřícné nebyly. Stejně jako poslední klání sezony. V Naples na Floridě puttovala na závěrečné jamce na vítězství, ale půlmetrovou ránu nevídaně vyhodila mimo jamku.

„Fakt se to stalo?“ Otázka ke kedíkovi zněla fatálně. Zkaženým puttem přišla Thompson o půl milionu dolarů – ty brala coby vítězka Thajka Ariya Jutanugarn – a stejně tak jí druhým místem (dělila se o ně s Jessicou Korda) unikl titul Hráčky roku. Jako bolestné ovšem získala cenu pro vítězku celkového pořadí sezony PGA Tour, spojenou s prémií jeden milion dolarů. A také další cenu za nejlepší průměrné skóre roku, vůbec nejnižší v historii LPGA: 69,114 rány na kolo. Rok 2017 zakončila na třetím místě světového žebříčku.

„Nezastavilo mě to,“ připomněla Thompson debakl z kraje sezony, ve které skončila šestkrát druhá a v níž prohrála všechna tři play-off, paradoxně první ve své kariéře. „A nezastaví mě ani to, co se stalo na konci roku.“

 

Daleko a nízko

V roce 2017 vydělala na LPGA, mimo celosezonní bonus, celkem 1 877 181 dolarů. Exceluje v délce drajvů, které posílá v průměru za 250 metrů, což znamená třetí největší vzdálenost na tour.

S přesností je to už horší – tam se kvůli zasahování necelých 70 procent fairwayí ocitá až ve druhé stovce statistiky LPGA. Směrem ke greenu ovšem její síla rapidně roste.

Minulou sezonu ovládla z hlediska zasahování greenů v regulaci i záchrany parů z bunkeru. Také 69 kol pod par hřiště a 49 výkonů pod 70 ran nemělo v nízkém skórování konkurenci.

„Nebudu lhát a tvrdit, že některé okolnosti, které jsem prožila, mě nesrazily dolů a že jsem se netrápila. Musela jsem se ale zvednout, trénovat a pracovat na sobě. Vím, že mám talent a že to musím ukázat,“ řekla po sezoně, ve které byla také členkou vítězného amerického týmu v Solheim Cupu proti Evropě.

Šílenec fitness

O svém soukromí a vztazích Lexi Thompson mlčí, ale jinak svůj život a vypracované tělo ukazuje otevřeně. Ráda se zvěčňuje v posilovně, klidně ve čtyři hodiny ráno, když přiletí na turnaj do Asie a kvůli „jet-lagu“ nemůže spát.

Také den po zklamání na posledním turnaji roku 2017 zamířila do fitnessu. „To, že mám volno, ještě neznamená, že budu odpočívat,“ napsala na Instagram, kde ji sleduje 314 000 lidí. Na Twitteru je to dokonce 433 000 zájemců.

Kvůli hráčským párty se ráda obleče do minišatů. Ráno před turnajem už zase medituje a na hřišti musí být hodinu a čtvrt před začátkem kola. Při turnaji ve Williamsburgu na Pro-Am doslova skočila – padákem v tandemovém seskoku.

CELÝ ROZHOVOR NALEZNETE VE VYDÁNÍ GOLF VACATIONS Č. 42/17

lEXI t.
lEXI t.

Alexis „Lexi“ Thompson se narodila 10. února 1995 do golfové rodiny v Coral Springs na Floridě, kde stále bydlí. Starší bratry dorostla svou výškou 183 centimetrů a herně je překonala. Profesionál Nicholas býval členem PGA Tour, ale díru do světa neudělal, amatér Curtis je členem univerzitního týmu LSU.

V patnácti skončila druhá na Evian Masters. Na LPGA vyhrála poprvé v roce 2011 a jako nejmladší stihla zvítězit také na Ladies European Tour při závěrečném turnaji Omega Dubai Ladies Masters. Od té doby dosáhla na všech turnajích kategorie major aspoň jednoho top 10 výsledku.

Šéf LPGA Tour jí v roce 2012 udělil výjimku, aby se navzdory nízkému věku mohla stát členkou profesionální americké série. Od roku 2013 na ní vítězí v každé sezoně. Celkem vyhrála devětkrát a z turnajových prémií získala přes sedm milionů dolarů. Další miliony má ze sponzorských smluv, takže si dělá takové radosti jako koupi vysněného vozu Corvette Z06 2018 po poslední sezoně.

Mohlo by Vás zajímat

Sdílet:
###message