Mauritius: Uprostřed oceánu

Mauricius už dávno není destinací jen pro plážové povaleče a nenapravitelné romantiky. Naopak se stále více prosazuje na mapě zeleného světa.

96_Paradis_web

 

 

Tento třetí nejmenší africký stát, ležící v Indickém oceánu, nabízí celoroční teplotu 27 stupňů, nádherné pláže, skvělou kuchyni a neuvěřitelné golfové možnosti. Pro srovnání, Seychely mají jedno 18jamkové hřiště a Maledivy i nováček na scéně Zanzibar pouze devítky.
Text: Věra Bechyňová

V současné době je na Mauriciu s rozlohou dvou tisc kilometrů čtverečních deset (!)  mistrovských osmnáctek. A další dvě se již připravují. Najdete zde těžký links s hustými roughy a náročnými bunkery, typicky ostrovní hřiště s kulisami palem i jamky uprostřed jehličnanů, kde pobíhají jeleni.

 
Posledním golfovým přírůstkem Mauricia je Mont Choisy Le Golf, který jsme vyrazili otestovat jako první. Birdie kartu zde ještě neměli, ale do hry se k nám přidal manažer hřiště, sympatický Jihoafričan Sebastien Noel. Hřiště s délkou 6 245 metrů bylo dokončeno již před dvěma lety a k dokonalosti ho pak celý rok ladilo třicet greenkeperů.


Hřiště na severu ostrova designoval Peter Matkovich. Většinou investor oslovuje architekty, ale zde tomu bylo naopak. Designér se zamiloval do místní krajiny a šestnáct let přesvědčoval, aby majitele plantáží cukrové třtiny k výstavbě hřiště. Nakonec se mu to podařilo. Na plantáže jen odkazuje komín na sedmnácté jamce.

Černý vulkanický písek vytváří s bílými bunkery dokonalý kontrast. Na první devítce občas zapomenete, že jste v Indickém oceánu, protože jamky připomínají klasický skotský links. Druhá naopak přináší rybníky a tropickou vegetaci, včetně ostrovní tříparové patnáctky. Po hře je povinností zajít do klubovny na kitsoz, koktejl na bázi grepového džusu a toniku, který vymyslel René Lacoste. Mají zde i skvělý vinný sklep.

 
Pokud se vám tady zalíbilo opravdu hodně, můžete si koupit některou z designových vil resortu Secret Private Villa, jejichž prodej byl právě zahájen. Tyto samostatně stojící vily s bazénem nabízejí komfort pětihvězdičkového hotelu a jsou plně vybavené, takže je můžete hned užívat, případně pronajmout. A pokud pořídíte vilu za více než 500 000 eur, máte nárok na povolení k trvalému pobytu. Představa důchodu to není špatná.

My jsme se ubytovali v hotelu Trou aux Biches Beachcomber, s kterým je hřiště spojeno. Resort o pěti hvězdách ve stylu malé vesničky má designové vily v rozlehlé tropické zahradě. Dostatek soukromí a klidu je samozřejmostí. Vily Waterfont mají vlastní bazén a nádherný výhled na moře. Vrcholem luxusu jsou beach vily o rozloze 300 m2, které skýtají čtyři ložnice, tři koupelny a vlastní infinity pool.

V hotelu fitness centrum, šest tenisových kurtů, dva bazény a skvělé spa s ajurvédskými masážemi. Šest restaurací servíruje místní speciality, ale i kuchyni indickou, thajskou či italskou. Wi-Fi je všude, takže si klidně pod palmami můžete zřídit kancelář. Resort Trou aux Biches navic platí za nejromantičtější na ostrově. Má totiž jednu z nejkrásnějších pláží a zažijete tu ty nejhezčí západy slunce. 

Pokud si chcete absolutně odpočinout a nemusíte být hned u hřiště, ubytujte se v hotelu Royal Palm, kde se nemusíte starat vůbec o nic, ani o vybalení zavazadel. Nároční klienti zde volí Royal Suite, které na třech podlažích o ploše tři sta metrů čtverečních má obří obývací pokoj, infinity-pool s vířivkou a privátního komorníka.

Paradis Golf Club

Naší další zastávkou byl Paradis Golf Club, na poloostrově mezi korálovou lagunou a horou Le Morne Brabant. Na to, že jeho designérem byla pouze příroda, nemá chybu. První devítka se vine okolo majestátní hory, druhá prochází podél oceánu s kýčovitými výhledy na moře. Fotku si musíte udělat na šestnáctce, která končí přímo na mysu, ideálně pak při západu slunce. Hřiště na první pohled vypadá jednoduše, ale zdání klame. Hru značně komplikují úzké fairwaye, vysoké palmy a hustý porost. Veškeré plochy jsou ale skvěle vyčištěné, takže ztráta míče v podstatě nehrozí. Tedy kromě několikerého překročení vodního kanálu.
 
Pro ty, kdo neskórovali, je k dispozici driving range, putting a chipping green. Kromě standardního zázemí mají hráči k dispozici profesionální golfovou akademii s videoanalýzou švihu.

Díky rovinatému terénu a minimálním přechodům toto hřiště snadno obejde pěšky opravdu každý. První jamka leží hned u recepce hotelu Paradis, takže jako host můžete pro odehraném kole skočit do moře a poté zajít na oběd do plážového baru na čerstvě ugrilovaného humra, zapijtého vychlazeným vínem.

Najdete zde další čtyři restaurace servírující speciality z celého světa, kde čerstvé ryby a plody moře jsou v každodenní nabídce, a to ve všech možných úpravách. Navíc se je tu některá z restaurací sousedního sesterského hotelu Dinarobin.

V bohatě zásobeném centru vodních sportů vám dají vybrat z řady turistických adrenalinových zážitků, ale vyzkoušet můžete i náročnější kitesurfing. Nechybí šest tenisových kurtů, ani moderní fitness.

Shandrani

Na závěr naší cesty jsme se přesunuli na jih do hotelu Shandrani, který leží u modré zátoky Blue Bay. Hotel patří k nejstarším na ostrově, ale všechny pokoje mají pokoje s výhledem na moře. Jsou tu velkoryse pojaté lázně, maximální sportovní vyžití a all-inclusive pro nejnáročnější.

Jídlo si můžete vychutnat v několika à la carte restauracích, s nápoji k dispozici po celý den, a to včetně kvalitních vín, výborných koktejlů a champagne. Hned první den nám v thajské restaurace Teak připravili pokrmy, které ani na lístku nebyly, a my už jinam nechodili. Tedy kromě baru, kde bylo povinností ochutnat místní rumy.

Na své si přijdou milovníci šnorchlování, protože kousek od břehu je obrovské množství korálů a nádherných rybek. Hotel je vhodný i pro kratší návštěvy, protože se nachází pouhých šest kilometrů od letiště. Létá se ale jen během dne a frekvence letů není nejčastější,

Hotel má vlastní devítku s parem 29. My jsme vyrazili kousek dál do vnitrozemí na Avalon. Jedná o přírodní, nijak přemodelované hřiště, uprostřed čajových plantáží. Druhé nejmladší hřiště, pod jehož designem je opět podepsán Peter Matkovich, je se svou výškou 400 metrů nad mořem nejvýše položeným mauricijským hřištěm, a tak zde téměř vždy příjemně fouká. Čekají váš potoky, pásy květiny podél fairwayí a vůně citronové trávy. K resortu patří akademie s parem 54, venkovní bazén s výhledem na green osmnáctky, hřiště na plážový volejbal, kurty na tenis i heliport. Nechybí moderní klubovna s pro-shopem a dvěma restauracemi, z jejichž teras uvidíte vše, co je třeba.

 

100_Shandrani_all inclusive luxury
100_Shandrani_all inclusive luxury
98_hotel
98_hotel

Kde bydlet?

Síť hotelů Beachcomber patří mezi špičku. Má čtyři vlastní golfová hřiště a nabízí atraktivní slevy na ta ostatní. Cena za hru se na Mauriciu běžně pohybuje kolem 150 eur, ale hotelový host platí jen symbolické fee a transfery na hřiště má zdarma. Samozřejmostí je rezervace nejlepších hracích časů a skříňka v klubovně, kde si můžete vybavená uložit po celou dobu pobytu. Pro častější hru je vhodná golf suite, kde je v ceně nejen každodenní golf včetně buggy, ale i masáž. Více na www.beachcomber-hotels.com.

102_Turkish_lounge
102_Turkish_lounge

S kým letět?

Přímý spoj z Prahy nexistuje, ale s jedním přestupem se sem dostanete s každou větší leteckou společností. Turkish Airlines přepravuje bag zdarma, neřeší pár kilo nadváhy, mají kvalitní servis a nikdy nestávkují. Na letišti v Istanbulu narazíte v salónku na golfový simulátor.

Hřiště, které jsme pro vás otestovali

Foto Mont choisy3
Foto Mont choisy3

Mont Choisy Le Golf

Mont Choisy Le Golf

Počet jamek: 18. Par: 72.

Green fee: 125 € (po–ne)

web: www.montchoisygolf.com

98_vlastni_bazen
98_vlastni_bazen

Paradis Hotel and Golf Club

Paradis Hotel and Golf Club

Počet jamek: 18. Par: 72.

Green fee: 40 € (po–ne).

Web: www.beachcomber-hotels.com

Snímek obrazovky 2019-12-05 v 9.21.30
Snímek obrazovky 2019-12-05 v 9.21.30

Shandrani Beachcomber Resort & Spa

Shandrani Beachcomber Resort & Spa

Počet jamek: 9. Par: 29.
Délka (m): 768.
Green fee: zdarma pro hotelové hosty
Web: www.beachcomber.co.za

Snímek obrazovky 2019-12-05 v 9.17.04
Snímek obrazovky 2019-12-05 v 9.17.04

AVALON GOLF ESTATE

Avalon Golf Estate

Počet jamek: 18. Par: 72.

Green fee: 110 € (po–ne).

Web: www.avalon.mu

Mohlo by Vás zajímat

Sdílet:
###message