Bag nechte doma

Kdo se chystá na golf letadlem a trápí ho ceny přepravného za bag, může uvažovat už téměř ve třicítce destinací s využitím služby Clubs To Hire.

CTH_Faro2

Irský podnikatelský nápad funguje od roku 2010, kdy byla na letišti v portugalském Faru otevřena první pobočka půjčovny holí. Smyslem je vypůjčit si bag s novými typy holí (např. značky Callaway, TaylorMade, Mizuno) v cílovém místě, na celý pobyt a za rozumnou cenu (od 35 eur týdně). Tím se golfista zbaví starostí s leteckou přepravou a náklady. Klient si zamluví hole přes web a vyzvedne si je buď na letišti, nebo mu je dopraví do hotelu.

Posledními přírůstky řetězce, otevřenými od 1. prosince 2018, jsou marocký Aggadir a jihoafrický Johannesburg.

Příklady plateb za golfový bag (1 směr): Aer Lingus 40 liber, easyJet 55 liber, Flybe 40 eur, Jet2.com od 37 eur, Lufthansa 80 eur (Evropa), Ryanair 65 liber.

 

CLUBS TO HIRE

Španělsko: Alicante, Costa Dorada, Girona, Gran Canaria, Malaga, Murcia, Palma de Mallorca Bahia de Cádiz, Tenerife

Portugalsko: Faro, Lisabon, Madeira

Velká Británie: Dublin, Edinburgh

Kypr: Paphos

Turecko: Belek

Maroko: Marakéš, Agadir

JAR: Kapské Město, Johannesburg

Thajsko: Bangkok, Pattaya, Phuket

Austrálie: Sydney, Melbourne, Brisbane

USA: Orlando, Scottsdale

 

Kudy ano, kudy ne

Která severoamerická letiště jsou nejlepší a která naopak nejhorší? Tipy, jež se mohou hodit, vyplývají z průzkumu, provedeného mezi více než 40 000 cestujícími.

Průzkum agentury J.D. Power sledoval velká, střední a malá letiště. Zaměřoval se na komfort při odbavení a při vyzvedávání zavazadel, dále na občerstvení, obchody a dopravní dostupnost.

Nejlepšími třemi letišti celkově v USA byly vyhlášeny John Wayne Airport Orange County v kalifornské Santa Ana, Buffalo Niagara a Indianapolis.

Letiště Johna Wayna vyhrálo také v kategorii středních, před Dallas Love Field, Portland International, Nashville International a Tampa International.

Kladné top 5 největších letišť obsadily Las Vegas McCarran International, Orlando International, Detroit Metropolitan Wayne County, Denver International a Dallas Fort Worth.

Mezi nejhorší obecně patří ta nejčastěji využívaná letiště a tedy největší: LaGuardia v New Yorku, Newark Liberty, Los Angeles International Airport a Chicago O'Hare. Nízké známky dostaly rovněž Kansas City International a Philadelphia International.

Šlo již o 13. ročník průzkumu, uskutečněného v období dvanácti měsíců do září 2018.

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message