Mimořádná konkurence na Tipsport Czech Ladies Open

Skvělou podívanou slibuje Tipsport Czech Ladies Open 2019, a to jak z hlediska domácích hráček, tak díky přihlášené zahraniční konkurenci.

4A0BA7CB-F503-4D3A-A16F-37CB1B0D5A43

Nový turnaj LET/LETAS od 23. srpna do 25. srpna na Karlštejně přilákal hvězdná jména a navíc se může těšit na momentální skvělou formu českých hráček.

Ty totiž při minulém turnaji LETAS na Konopišti zazářily. Osmnáct z 28 Češek prošlo cutem a čtyři se umístily do top 6, s amatérkou Terezou Meleckou dělící se stejně jako loni o 2. místo. Také další úspěšná trojice na děleném 6. místě, profesionálka Kateřina Vlašínová (na snímku) a amatérky Tereza Koželuhová s Patricií Mackovou, si na Karlštejně zahraje.

Rovněž tak další profesionální účastnice LETAS: Eva Koželuhová, Kateřina Krásová, Lucie Hinnerová a Michaela Valášková. Pět profesionálních jmen z Česka je tedy jistých. Kompletní seznam pozvaných domácích amatérek bude teprve upřesněn, ale naděje jako Melecká, Macková nebo Sára Kousková, na Konopišti jedenáctá, chybět nebudou.

Jen těžko vyjmenovat všechny přihlášené hvězdy evropského golfu. Z Britských ostrovů přiletí úspěšné členky Ladies European Tour: Annabel Dimmock, Meghan MacLaren, Florentyna Parker, Lydia Hall a také někdejší nejlepší amatérka světa Leona Maguire. Chystá se silná skupina ze Skandinávie: Švédky Linda Wessberg a Camila Lennarth, Dánka Emily Pedersen (všechny jsou šampionkami LET) a také vítězka LETAS z Konopiště, Finka Sanna Nuutinen.

Významné zastoupení bude mít rovněž Německo díky Ester Henseleit, Olivii Cowan, Karoline Lampert a také Ann-Kathrin Lindner, která před šesti lety vyhrála turnaj LET na Dýšině. Mimoevropský golf reprezentují např. Jihoafričanka Stacy LeeBregnam a Australanka Whitney Hillier.

Promotérovi ještě zbývají některé pozvánky, takže i těsně před startem turnaje se lze dočkat překvapení v podobě jmen, která zatím v listině přihlášených nefigurují. Na každý pád, Ladies European Tour má po druhém srpnovém týdnu přestávku, po níž následuje právě Tipsport Czech Ladies Open 2019. A takovou příležitost si profesionálky nejen z Evropy nemohou nechat ujít.

Foto: Zdeněk Sluka

Sdílet:
###message