Horton Smith - TENTO DEN - 22. BŘEZNA

První den po prvním jarním dni roku vám přinášíme první krátké čtení pro duši. Připomínku, co se tento den stalo v minulosti a co ovlivnilo naši současnost.

Horton Smith

První den po prvním jarním dni roku vám přinášíme první krátké čtení pro duši. Připomínku, co se tento den stalo v minulosti a co ovlivnilo naši současnost.

22. března 1934 se rozehrálo první kolo prvního turnaje Augusta National Invitational, z něhož se po pěti ročnících stalo oficiálně Masters, ačkoli neoficiálně se takto nazývalo od začátku.Na hřišti v Georgii s parem 72 zahráli tři hráči skóre 70 a dělili se o vedení. Byli to Horton Smith (na snímku), Jimmy Hines a Emmet French.

Augusta National se poprvé a naposledy hrála v obráceném pořadí devítek, než jaké známe dnes. Celková dotace turnaje byla 5000 dolarů, z toho 1500 pro vítěze.

Stal se jím Smith, který po druhém i třetím kole vedl s náskokem jedné rány a tento minimální odstup udržel také po finále. Smith vyhrál s 284, -4 (70-72-70-72) o ránu před Craigem Woodem. Zakladatel hřiště i turnaje Bobby Jones skončil jako amatér o deset ran zpět na děleném třináctém místě.

Smithovi bylo v době vítězství 25 let. Titul si ještě zopakoval o dva roky později. Celkem vyhrál 32 turnajů na americké tour, ten poslední v roce 1941, pětkrát reprezentoval USA v Ryder Cupu. Jiný major než Masters nezískal, ale samozřejmě to stačilo na Síň slávy (uveden v roce 1990).

Za druhé světové války byl povolán do speciálních složek americké armády, kde se staral o sportovce a vysloužil si hodnost kapitána. V roce 1946 se stal klubovým profesionálem v Detroitu, kde působil až do své smrti. Byl rovněž prezidentem PGA of America (1952-54).

Zemřel v roce 1963, kdy také ještě hrál své poslední Masters, a to na Hodgkinovu chorobu, ve věku 55 let. Šest let předtím přišel kvůli rakovině o jednu plíci. Byl prvním zemřelým šampionem Masters.

V roce 2013 se jeho zelené sako vítěze Masters, které dostal v roce 1949 za své předchozí dva tituly, prodalo v aukci za 682 000 dolarů.

Smith je považován za prvního golfového profesionála, který se soustavně věnoval puttování.

Mohlo by Vás zajímat

Sdílet:
###message