Laura Davies - TENTO DEN - 23. BŘEZNA

Právě a přesně před 24 lety vyhrála jeden ze svých 20 turnajů na americké LPGA nejslavnější britská golfistka Laura DAVIES.

Snímek obrazovky 2020-03-23 v 17.13.27

Právě a přesně před 24 lety vyhrála jeden ze svých 20 turnajů na americké LPGA nejslavnější britská golfistka Laura DAVIES.

Byl to její v pořadí 12. titul, na Standard Register Ping Golf Tournament 1996. Poprvé vyhrála v roce 1987 hned major, US Women´s Open, jako jeden ze čtyř turnajů této kategorie, naposledy to bylo na americkém okruhu při Wegmans Rochester Championship v roce 2001.

Dame Laura Davies se narodila 5. října 1963 v Coventry. Po úspěšné amatérské kariéře přestoupila k profesionálkám v roce 1985, na tehdejší WPGET, nynější Ladies European Tour, kde se hned stala jak vítězkou žebříčku Order of Merit, tak pochopitelně Nováčkem roku. Na evropské sérii dodnes vede s počtem 45 vítězných turnajů.S výhrami na dalších světových okruzích má celkem 87 titulů!

Jako první v historii vyhrála v roce 1994 na pěti různých okruzích a čtyřech kontinentech: v USA, Evropě, Asii, Austrálii a Japonsku.

Stala se rovněž legendou týmového Solheim Cupu, kde reprezentovala Evropu nepřetržitě v letech 1990-2011, což je také rekord. V roce 2004 se jako první žena zúčastnila mužské European Tour - na Novém Zélandu neprošla cutem a skončila druhá od konce. Před dvěma lety hrála mužskou European Senior Tour v Dánsku. Čeští diváci ji také mohli vidět při LET na Dýšině, kterou však pro svůj kopcovitý profil neměla v lásce.

Fanynka fotbalového Liverpoolu miluje auta Ferrari, sázení a dostihy, kde se stala majitelkou stáje.

Mohlo by Vás zajímat

Sdílet:
###message