Pont Royal: Challenge u Ballesterose

Na proslulé hřiště s designem Seveho Ballesterose, jediné takové ve Francii, se letos v září vrátí svým druhým ročníkem turnaj European Challenge Tour.

wdsc08470_45953813571_o

Na proslulé hřiště s designem Seveho Ballesterose, jediné takové ve Francii, se letos v září vrátí svým druhým ročníkem turnaj European Challenge Tour. Hopps Open de Provence se opět odehraje na Golf International Pont RoyalProvence.

Půjde mj. o jedny z posledních možných bodů pro postup těch nejlepších na European Tour 2020. Loňský premiérový ročník vyhrál domácí Romain Langasque (24), který skončil celkově devatenáctý v pořadí Challenge Tour a který získal posléze kartu v kvalifikační škole European Tour.

Patnáct nejlepších v konečném pořadí ChallengeTour získává automaticky členství v dalším ročníku European Tour. Jeden z loňských postupujících, David Law, který loni obsadil dělené 6. místo na Pont Royal, už letos okusil chuť vítězství, a to na únorovém ISPS Handa Vic Open v Austrálii. Skot Robert MacIntyre,který nedávno málem vyhrál British Masters, naopak loni na Pont Royal ani neprošel cutem, což ukazuje na kvalitu startovního pole i hřiště.

Hopps Open de Provence 2018 bylo jedním z divácky nejúspěšnějších turnajů sezony. Šlo o poslední turnaj roku ve Francii, což také přitáhlo na hřiště množství příznivců golfu. Viděli dramatické finále, v němž Langasque triumfoval o tři rány. Také letos půjde na Pont Royal o poslední návštěvu Challenge Tour 2019 na území Francie, takže lze opět čekat napětí a divácké davy.

„Loňský turnaj zaznamenal velký úspěch po sportovní i divácké stránce. Jsme nadšeni, že se turnaj k nám opět vrací. Chceme každým rokem růst jak v diváckém ohledu, tak i v komerční podpoře akce. Vstup pro diváky zůstává zdarma. Užijí si nejen zážitků ze špičkového golfu, ale budou moci opět využít další zařízení v areálu,“ uvedl Jérome Lauredi, ředitel golfu na Pont Royal.

Vzhledem k poloze pouhých 30 kilometrů od mezinárodního letiště v Marseille je Pont Royalsnadno dosažitelné z většiny velkých evropských měst. Hřiště patří k tomu nejlepšímu, co region nabízí. Množství jamek bylo požehnáno polohou na náhorní plošině, odkud se nabízejí úžasné výhledy na Luberon a Alpy. K zasažení náročných a rychlých greenů jsou potřeba technicky tvarované rány. Hřiště skýtá zajímavou a širokou variabilitu jamek, které poskytují ucelený golfový zážitek. Patří k němu také některé těžké jamky, hlavně číslo 11, kde hráči musejí čelit téměř 200metrové ráně přes hluboké kamenité údolí na vyvýšený green.

Ubytování poskytuje čtyřhvězdičkový Moulin de Vernègues Hotel and Spa se 102 pokoji, součást sítě Châteaux & Hôtels Collection. Hotel stojí u druhého greenu a je umístěn v kouzelném panském domě, nesoucím stopy dávných časů, ovšem také s dotykem modernosti, která je harmonicky spojena s klasickou architekturou. Dále se nabízejí apartmány s vlastní kuchyní, vily a domy v rámci pěšky dosažitelné vesničky Pierre & Vacances, jejíž hosté mohou využít 20procentní slevy na green fee.

Hopps Open de Provence 2019 se koná v Pont Royalod 26. do 29. září. Nejlepší momenty loňského turnaje můžete shlédnout níže.

Další zajímavosti

  • Pět minut od hřiště se na 15 hektarech plochy nachází Durance Training Centre, jediné svého druhu v regionu. Obsahuje dvoupatrový drivingrange, velký putting green, prostor pro trénink krátké hry a kilometrové šestijamkové hřiště, složené z pěti tříparových jamek a jednoho čtyřparu. Funguje zde také David Leadbetter Academy.
  • Golfový klub Pont Royal je umístěn ve stejnojmenné oblasti, která zahrnuje krásnou vesnici v provensálském stylu, lesy, jezera, bazény, bary, restaurace a turistické informační středisko.
  • Pont Royal je ideálně situován v CommuneMallemort, mezi Aix a Avignonem, třicet minut od zastávek TGV a letišť Marseille-Provence a Avignon-Caumont, dále 90 minut od letiště Montpellier-Méditerranée zhruba dvě hodiny od letiště v Nice.
  • Region nabízí kvalitní ubytovací servis s excelentními cenami. Kromě toho je v okruhu 45 minut od Pont Royal šest restaurací s hvězdičkami od Michelinu. Další široká nabídka restaurací servíruje báječnou nabídku regionální kuchyně, od Luberonuaž po Středozemní moře.
  • ​Víno patří ke každodennímu životu v Provence a výběr se týká široké dostupné škály, do níž patří Provence Rose a také plná červená vína z oblasti jižní Rhony, jako je Châteauneuf-du-Pape.
  • ​Region je posetý historií a kulturou, stejně jako je obdařen slunečním svitem. Provence byla první římskou provincií za Alpami, 600 let poté se dostala pod nadvládu Španělska a teprve v 16. století tu zavládlo francouzské království. Všechna tato období ovlivnila současnou podobu regionu.
  • Provence je známá spojením se světově proslulými umělci. Patří k nim Paul Cézanne, zřejmě nejznámější obyvatel města Aix en Provence, dále Vincent Van Gogh, který se přestěhoval z Paříže do Arles ve snaze vyléčit se ze své manické deprese (ano, právě tady si uřízl ucho po boji s PaulemGaughinem). Cézannův fanoušek Pablo Picasso se přestěhoval do Provence, kde si pořídil zámek v Vauvenargues ze 17. století, a konečně HenriMatisse sídlil v Nice téměř čtyřicet let.
  • Dechberoucí připomínku přírodního dědictví Provence představuje národní park Camargue, jedna z nejvíce chráněných oblastí Evropy, s mokřady, světoznámými bílými koňmi, plameňáky i býky.
  • Další informace:

www.golf-pontroyal.com
www.europeantour.com/challengetour

Autor textu a foto: Azalea Group

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message