Golfový resort jako z nebes

Indický oceán si rychle získává pověst jedné z nejlepších světových destinací pro golfisty. Hřiště v resortu Lemuria na Seychelách zaručuje milovníkům golfu i přírody dokonale osvěžující zážitky.

GV - LeMuria Resort Seychelles - par three 15th hole

 

Lemuria Golf Resort, Seychely
Text TONY SMART

 „Na tak krásném hřišti je obtížné vybrat charakteristickou jamku, protože téměř každá je uměleckým dílem, ovšem závěrečných šest jamek si zaslouží zvláštní pozornost.“ 

Pominete-li Karibské moře, kde jinde na světě můžete hrát na skvělých hřištích, ve svěží tropické krajině, za nádherného počasí a pak se ochladit při šnorchlování nebo potápění v křišťálově čistých vodách a s úžasem zírat na ohromující korálové útesy a udivující rozmanitost života v moři? A přitom bydlet v luxusním resortu.

Nejlepším místem v Indickém oceánu, kde si to všechno můžete vychutnat, je Lemuria Golf Resort na ostrově Praslin v Seychelském souostroví. Jeho golfové hřiště je mimořádně krásné a současně nezvykle náročné. Rekordpočtu míčků ztracených v jednom kole se v současnosti vyšplhal na 40. Zaměstnanci v pro shopu vám popíšou, jak se ten chudák golfista přihrnul po devíti jamkách, aby spěšně koupil tři tucty nových míčků, které by mu snad mohly vydržet na druhou devítku. Je to převážně dáno malou šířkou mnoha fairwayí, které mohou při pohledu z týček působit děsivě, a neproniknutelně bujnou džunglí nebo vodními překážkami čekajícími na většině jamek. To by vás však od hraní na hřišti Lemuria nemělo odradit, protože je to jedno z nejkrásnějších hřišť na světě, na kterém jsem kdy hrál.

Hřiště má par 70 a není nijak dlouhé, jen 5 582 metrů z nejvzdálenějších týček, a proto není nutné používat na všech jamkách driver. Můžete zvolit libovolnou hůl, o níž se domníváte, že vám dává největší šanci zasáhnout fairway. Navrhli je Rodney Wright a Marc Farry, otevřeno bylo v roce 2000 a prvních dvanáct jamek se hraje hned vedle resortu na úzkých fairwayích, které jsou lemované palmami a malebnými jezírky a spoustou bunkerů, které čekají na nezvládnuté rány. Zbývajících šest jamek stoupá na hustě zalesněné pahorky a nabízí takové výhledy na hřiště, ostrov, Indický oceán a další ostrovy v dálce, že se vám při nich bude tajit dech. Odpaliště 14., 15. a 18. jamky poskytují obzvlášť působivé příležitosti k fotografování.

Na tak krásném hřišti je obtížné vybrat charakteristickou jamku, protože téměř každá je uměleckým dílem, ovšem závěrečných šest jamek si zaslouží zvláštní pozornost. Na greenu čtyřparové 13. jamky budete mít několik pěkných výhledů na celý resort, avšak až vystoupáte na odpaliště 14. jamky, spatříte vlevo nejen resort, ale i nádherné pláže a moře. V dálce lákají ostrovy Cousin a Cousine a přímo před vámi se rozkládá dokonalá pláž Anse Georgette a nejmodřejší moře, jaké jste kdy viděli.

Nyní jste asi 75 metrů nad resortem, ale když se dostanete na odpaliště 15. jamky, budete dobrých 90 metrů nad greenem tohoto krátkého tříparu. Birdiekarta sice uvádí délku 152 metrů, ale vše, co na ní potřebujete, je lehká rána 9-železem. Po ní už jen budete sledovat, jak míček visí ve vzduchu a pak začíná dlouze padat k zemi a zaboří se do greenu jako šipka do terče. Úžasná jamka s neuvěřitelnými výhledy. Pokud se po dokončení tohoto skvostu budete chtít ochladit, hned vlevo od greenu je pláž Anse Georgette s bílým pískem a křišťálově průzračnou modrou vodou Indického oceánu. Dostanete se na ni cestičkou přes malou mangrovníkovou mokřinu.

Šestnáctá jamka je pětipar s délkou 439 metrů, na jejíž green by kdokoli mohl hrát druhou ranou, pokud by se ovšem dokázal protáhnout ouškem jehly s driverem, fairwayovým dřevem, dlouhým železem nebo čímkoli jiným, co si vybere pro odpal na této jamce obklopené džunglí. Od týčka až po green je to ta nejužší jamka, jakou jsem kdy viděl, a zdá se, že bývala ještě užší, dokud nebyla část džungle vyklučena. Jediný způsob, jak na ní hrát, je 5-železo, 9-železo, 2 putty, a když to zvládnete a zahrajete par, budete z greenu odcházet jako přešťastný hráč nebo hráčka.

 Zatímco sedmnáctá jamka je docela průměrný třípar, znamená osmnáctka něco úplně jiného. Při odpalu jste opět téměř 90 metrů nad fairwayí, ale než se na ni dostanete, musí váš drajv přeletět džungli nejrůznějších vzrostlých stromů s hustým listovím. Výhledy jsou zde podobné výhledům z odpaliště 14. jamky, která se rozprostírá v sousedství. I když jste se dostali do relativního bezpečí fairwaye, pořád se ještě budete muset vypořádat s velice rozlehlým jezerem (které se vine podél pravé strany fairwaye až ke greenu, než se před ním oddělí), abyste se dostali na green. Vlevo není žádný prostor k úniku z nesnází. Je tam jen džungle. Toto jsou Seychely, kde si ke kácení čehokoli musíte sehnat vládní povolení, takže si asi dokážete představit horu tiskopisů, které museli Wright a Farry vyplnit, a byrokracii, kterou museli zdolat, než mohli vytvořit tento absolutní skvost.

 

„Můžete se vystavovat slunečním paprskům na jedné ze tří skvostných pláží, líně se procházet seychelskými zahradami nebo jíst v jedné ze tří restaurací světové třídy.“

Z greenu 18. jamky je to jen kousek do klubovny, v níž si můžete odpočinout u sklenice osvěžujícího chlazeného nápoje. Pak lze relaxovat ještě mnoha dalšími způsoby: při uklidňující masáži v lázních Spa de Constance nebo Shiseido Spa, při jízdě na kajaku, windsurfingu, šnorchlování, potápění, rybolovu na širém moři nebo létání na padáku nad Indickým oceánem. Na pevné zemi se můžete věnovat dynamičtějším aktivitám, jako jsou tenis, volejbal, jízda na horských kolech, jogging, aerobik, vycházky do přírody a také organizované výlety lodí na další seychelské ostrovy, včetně La Digue, Cousin (zvířecí rezervace s omezeným přístupem, vlastněná britskou organizací Birdlife International), Curieuse (líheň obřích želv) a Aride (jedna z nejvýznamnějších přírodních rezervací na světě ve vlastnictví Royal Society for Nature Conservation). Můžete se také jen prostě vystavovat slunečním paprskům na jedné ze tří skvostných pláží (Grande Anse Kerlan, Petite Anse Kerlan nebo Anse Georgette), líně se procházet seychelskými zahradami nebo jíst v jedné ze tří restaurací světové třídy v resortu Lemuria.

Restaurace Legend, v níž se podávají snídaně, je obzvláště půvabná. Její terasa spočívá ve výšce asi 10 metrů nad zemí v korunách stromů deštného pralesa a nabízí velkolepé výhledy: na palmy lehce se kývající ve vánku, na bílé písečné pláže a jasně tyrkysově modré vody Indického oceánu za nimi, s pěnícími vlnami, které se tříští o dvě skaliska asi 100 metrů od břehu. Kolem poletují zářivě zbarvení ptáci pátrající po drobcích od snídaně, někteří z nich jsou dokonce tak smělí, že vám zobou jídlo z talíře, když se nedíváte.

Resort Lemuria nabízí luxus na každém kroku, včetně dokonale vybavených, přepychových apartmá a vil, v nichž se v resortu můžete ubytovat. Je jedinečným místem pro začátek golfové dovolené v Indickém oceánu. Prezidentská vila, tedy pokud si ji můžete dovolit, je naprosto fantastická. Má tříúrovňový nekonečný bazén, privátní pláž, gigantický obývací pokoj a hlavní ložnici s ohromující koupelnou obloženou mramorem a kameny. Tím to zdaleka nekončí. Pokračuje to přes venkovní jacuzzi, saunu a parní lázně s celoskleněnými stěnami, takže se při pocení můžete kochat oceánem a přilehlými plážemi a džunglí, další dvě velké ložnice a končí to pracovnou v dolním podlaží – s podvodním oknem vedoucím do bazénu.

www.lemuriaresort.com

GV - LeMuria Resort Seychelles - main building and pool 2
GV - LeMuria Resort Seychelles - main building and pool 2
Sdílet:
###message