Soutěž o 2ks fee do GC Semily

Podceňované? Toto hřiště si pozornost rozhodně zaslouží. Golfové hřiště Semily je krásné, přírodní a přestože poměrně krátké, tak velmi náročné na přesnost ran. Soutěžte s námi o dvě fee!

semily

Golfové hřiště Semily se nachází v meandru řeky Jizery již od roku 1970. Je krásné, přírodní a přestože poměrně krátké, tak velmi náročné na přesnost ran. Soutěžte s námi o dvě fee!

Vylosujeme jednoho výherce, který obdrží dvě fee platná do října 2019. Letošní sezona ještě není u konce, užijte si podzimní hru v Semilech. 

Historie:

Golf Club Semily, u jehož zrodu stál MUDr. Ivo Balcar, byl založen v roce 1963. Hrálo se na hřišti v nedalekém Bozkově. V roce 1970 byla zahájena výstavba hřiště na levém břehu Jizery za semilskou nemocnicí. V 70. letech měl Golf Club Semily zhruba 20 členů, kteří veškerý svůj volný čas věnovali výstavbě hřiště a zdokonalování své hry. Díky těmto nadšencům golf v Semilech začal vzkvétat, a to i navzdory vládnoucímu režimu, který golf jen trpěl a nezřídka označoval za buržoazní sport. V 80.letech se řady členů GCS neustále rozšiřovaly a spolu s tím se měnila i podoba hřiště. Původní šesti-jamkové hřiště bylo rozšířeno na hřiště osmi-jamkové, postavena byla klubovna s technickým zázemím. V 90. letech začala nová etapa v historii golfu v České republice, kterou lze snad nejvýstižněji charakterizovat slovem boom. 

Počet golfistů v České republice neustále roste a totéž platí i o počtu golfových hřišť a golfových projektů. Na konci roku 1998 měl Golf Club Semily už více než 200 členů ze Semil a bližšího či vzdálenějšího okolí, ale i ze zahraničí. Ve snaze vyhovět stále hlasitějšímu požadavku členů Golf Clubu Semily hráčsky se vyžít přednostně na domácím hřišti se výbor GCS rozhodl vybudovat driving-range a novou lávku pro pěší přes Jizeru, která by umožnila rozšířit semilské hřiště o tolik potřebnou devátou jamku. Obě tyto nákladné investice a spolu s nimi i rozsáhlé zemní práce na semilském hřišti byly zahájeny v roce 1996. V polovině roku 1996 byl slavnostně zprovozněn driving-range na ploše takřka šesti hektarů, který má neocenitelný přínos pro kvalitní růst semilských hráčů. 

V létě 1997 byla dokončena nová lávka pro pěší přes Jizeru jako bezesporu největší investiční akce v historii Golf Clubu Semily. V závěru roku 1997 pak byly zprovozněny dva nově rekonstruované grýny, které Golf Clubu Semily umožnily uspořádat první křížkový turnaj v jeho historii s názvem Ingeo Cup ´97. Vedení České golfové federace v Praze tak vzdalo hold obrovské práci, kterou semilští golfisté v letech 1996 a 1997 vykonali. V sezoně 1998 se semilské hřiště dočkalo dalších drobnějších změn. Do provozu byl uveden nový grýn Jedničky a spolu s ním i nový cvičný grýn, čímž se kvalita a obtížnost členitého semilského hřiště ještě zvýšila. Drobné akce se provádějí na hřišti téměř neustále. Pro zvýšený nárůst členské základny jsme zrekonstruovali vnitřní vybavení šaten, recepce + nové vybavení baru. V současné době má Golf Club Semily 350 členů.

 

 

 

Fotogalerie

planek hřiště Semily
planek hřiště Semily

Ukončení soutěže

GV
GV

Děkujeme za Váš zájem, soutěž byla již ukončena.

Sdílet:
###message