ŽIHADLO KIA STINGER GT

Nikdo vás nepředjede ani nepřehlédne. A nikdo nezažije takový pocit z jízdy a bezpečnosti jako v KIA STINGER GT. Mimořádný sportovní vůz dostál na sto procent jak mottu značky „Síla překvapovat“, tak svému jménu. Je to opravdové žihadlo.

Kia Stinger

Tohle auto bylo zkonstruováno nejen pro image samotné automobilky, ale taky pro ten váš. Můžete si být jistí, že se Stingerem vyrostete jako s novou holí, která prodlužuje a zpřesňuje rány, a že se do něj okamžitě a navždy zamilujete.

Do mámivých tvarů s nízkou, dlouhou kapotou a rovněž do dlouhého rozvoru, do svalnaté zádi ve stylu kupé i do komfortního interiéru klasiky ve stylu Grand Turismo. Do fascinujícího motoru 3.3 V6 T-GDI s dvěma turbodmychadly a výkonem 366 koní. Do automatické osmistupňové převodovky, pohonu všech čtyř kol a pěti jízdních režimů.

Jestliže golfisty zajímá rychlost švihající hole a letícího míče, pak neskutečně agilní Stinger kontruje parametry maximálního tempa 270 km/h (tachometr je do 300) a agresivního zrychlení z 0 na 100 km za 4,9 vteřiny.

Kdo baží po přesnosti ran, tak dostává dokonalou ovladatelnost prostřednictvím vyhřívaného sportovního volantu a mnoha stabilizačních systémů včetně elektronicky řízených tlumičů.

Ti, kdo hledají maximální jistotu, se zase mohou spolehnout na vynikající brzdy Brembo na rovněž sebejistých devatenáctipalcových kolech, a dokonce sedm airbagů v kabině.

Kalkulující hráče potěší objem automaticky otevíraného zavazadlového prostoru o 406 litrech, které lze navýšit až na 1 114, a kombinovanou spotřebou 10,6 litru stooktanového benzinu na 100 kilometrů.

A jestli nacházíte potěšení zejména v úkrytu 19. jamky, pak vás uvnitř potěší vyhřívaná a vpředu i ventilovaná sedadla čalouněná kůží, třízónová automatická klimatizace i solární skla redukující UV záření. A k tomu duní prémiová sestava Herman Kardon o výkonu 750 W s 15 reproduktory a subwooferem, pomáhají bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním, bezdrátová nabíječka, palubní počítač, USB vstup + 12V zásuvka vpředu i vzadu.

Spoluhráče oslníte nejen zářivým oblečením na hřišti, ale také žihadlovými světlomety full LED, střešní anténou ve tvaru žraločí ploutve i navigačním a multimediálním systémem na 8palcové obrazovce. Zároveň zůstáváte pořád středem pozornosti, a to díky systému monitorování okolí na 360 stupňů, parkovacímu asistentovi i zadní parkovací kameře.

Při našich cestách mezi hřišti jsme zejména ocenili systém sledování mrtvého úhlu, dále upozornění na vozidla přijíždějící v příčném směru při couvání z parkoviště a několikrát také systém autonomního nouzového brzdění. A pak ta jízda! Zatímco i při těch nejvyšších rychlostech cítíte jen minimální odpor vzduchu, jste zároveň dokonale izolováni od všech hluků a vibrací.

Zapůjčený Stinger se vrací stejně těžce jako nejlepší vyzkoušený driver. Můžete si sice říct, že vám stačí dosavadní vybavení, ale proč si nekoupit to nejlepší? Cena 1 399 980 korun je se vším nabízeným cenou rozhodně dobrou.

Testovaný vůz zapůjčila společnost Autobond Group
Foto: Zdeněk Sluka (Kia Stinger) a Autobond Group

 

AUTOBOND GROUP

Autosalon najdete na adrese Kolbenova 859/15, 190 00 Praha 9 – Vysočany. Zde se prodávají také vozy značek Mitsubishi, Nissan a Suzuki. Rovněž je tu centrum ojetých vozidel.

Telefon 226 216 622

E-mail info@autobond.cz

Web www.autobond.cz

Další pobočky má Autobond Group ve městech Plzeň, Ostrava – Hrabová, Ostrava – Svinov, Opava, Třinec a Šumperk.

 

Pobočka Praha

Fotogalerie

Sdílet:
###message