Tipsport Czech Ladies Open: Elita na Karlštejně

Tipsport Czech Ladies Open: Elita na Karlštejně Turnaj Tipsport Czech Ladies Open 2019, díky němuž se po třech letech vrací Ladies European Tour na české hřiště, slibuje mimořádnou podívanou.

LET

Na hřišti Golf Resortu Karlštejn se v duálním podniku LET/LET Access Series utká od pátku 23. srpna do neděle 25. srpna výkvět světového i českého ženského golfu. Zatímco profesionálkám půjde o co největší kus z celkové dotace 120 000 eur, pro amatérky – zejména domácí – je to příležitost v této velice úspěšné sezoně znovu vyniknout.

Zahraniční konkurence je skvělá. Z Britských ostrovů se zúčastní úspěšné členky Ladies European Tour: Annabel Dimmock, Meghan MacLaren, FlorentynaParker či Lydia Hall. Silná skupina zastupuje Skandinávii: jsou to Švédky Linda Wessberg a Camila Lennarth, Dánka Emily Pedersen (všechny šampionky LET) a také vítězka srpnového turnaje LETAS na Konopišti, Finka Sanna Nuutinen.

Významné zastoupení má Německo díky Ester Henseleit, favoritce v kurzech Tipsportu, dále Olivii Cowan, Karoline Lampert a také Ann-Kathrin Lindner, která před šesti lety vyhrála LET na Dýšině. Mimoevropský golf reprezentují např. Jihoafričanka Stacy Lee Bregman a Australanka Whitney Hillier.

Česko bude mít výjimečnou reprezentaci celkem 17 golfistek, pěti profesionálek a dvanácti amatérek. Češky zazářily nedávno na Konopišti, kdy při turnaji série LETAS prošlo 18 hráček z 28 cutem a čtyři se umístily do top 6. Druhá byla stejně jako loni amatérka Tereza Melecká a o 6. místo se dělily profesionálka Kateřina Vlašínová i amatérky Tereza Koželuhová s Patricií Mackovou.

Dalšími domácími profesionálkami ve startovním poli Tipsport Czech Ladies Open jsou Lucie Hinnerová, Eva Koželuhová, Kateřina Krásová a Michaela Valášková. Z amatérek kromě již jmenovaného tria dále startují Anna Andrýsová, Tatiana Boháčová, Nela Halaburdová, Tereza Chlostová, Sára Kousková, Jana Melichová, Natalie Saint Germain, Karolína Stará a Gabriela Roberta Vítů. Celkem se turnaje zúčastní 138 hráček.

Turnaj bude uveden ve středu 21. srpna od 12.30 soutěží Pro-Am, po které následuje oficiální zahájení, rozhovory s hráčkami a hráčská party na Karlštejně. Čtvrteční den je vyhrazen cvičným kolům, v pátek a v sobotu se hrají první dvě turnajová kola. Po sobotním cutu následuje nedělní finálové kolo.

Diváci mají zajištěno parkování v areálu Golf Resortu Karlštejn (v ceně 100 kč), vstupné je ZDARMA! Občerstvení je zajištěno v prostoru vedle klubovny.

Přímé přenosy vysílá ČT Sport, v sobotu 2. kolo od 14.15 do 15.30, v neděli finále od 10.25 do 11.25 a pak od 13.30 do 14.30.

Tipsport zatraktivnil turnaj vypsáním kurzových sázek a také finanční odměnou pro hráčku, která by na tříparové jamce č. 14 trefí hole-in-one. V takovém případě ji čeká bonus ve výši 10 000 euro.

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message