Velký golfový statek v Broumově. Když 9 je víc než 18

Patří k nejmladším hřištím u nás, přesto si už vysloužilo slova uznání. Vždyť třeba spolek Všudehrálů zvolil broumovský Grosshof za nejlepší devítku v celém Česku! A dá se to pochopit. Hřiště se pyšní ukázkovými greeny, pěkně střiženými farwayemi, pohodovou atmosférou a kouzelnou okolní přírodou.

_DSC8495
DSCF9744 (1)
DSCF9744 (1)

Už samotný vznik Golfového klubu Grosshof byl hodně slibný. Celá myšlenka totiž vznikla u golfistů, kteří nechtěli za golfem dojíždět až tak daleko. Nešlo tak o žádný byznysový kalkul, jak zbohatnout na golfu, ale o čistou chuť hrát golf „za domem“. Nejbližší hřiště je totiž odsud vzdálené hodinu a půl cesty.

„Inspirovali jsme se vlastními zkušenostmi z hry na českých i světových hřištích, při stavbě nám byli mentory přední tuzemští golfoví architekti.“

 

Na vrchol krok za krokem

Na jaře 2011 vyrostla z bývalého statku útulná klubovna,  o rok později přišel na řadu driving s prvními šesti jamkami. Ty byly hotové už na podzim, kdy se odehrál první oficiální broumovský golfový turnaj.

V roce 2014 se začaly stavět další tři jamky, z dnešního pohledu čtyřka, pětka a devítka. Navíc se přestavěl celý driving a neustále se pokračovalo ve výsadbě stromků, kterých na bývalé louce přibyly tisíce. „Dále jsme vybudovali dva rybníky, které neslouží jen jako vodní překážka při hře, ale golfisté si na nich mohou také chytit vlastního kapříka,“ .Postupem času začali přibývat i golfisté, kterých je dnes v klubu kolem 150. Nejprve se jednalo především o kamarády zakladatelů, pak se ale začali přidávat i další, kteří si prostě jen chtěli vyzkoušet golf. Dnes je Grosshof vyhledávaným golfovým hřištěm zkušených golfistů z Česka i přilehlého Polska.

„Novinkou je možnost ubytování v apartmánu přímo na golfovém hřišti, což ocení hlavně přespolní.“  

Kvalita na prvním místě

Velký statek si získal oblibu jak u začátečníků, tak u golfových matadorů. Vždyť v hodnocení na sociálních sítích nenajedete jiné hodnocení než pět hvězdiček z možných pěti.  „Na Grosshofu je golf doma! Tady si užijete nejen nádherné a zábavné hřiště, skvělé greeny a úžasnou přírodu s ohlušujícím tichem, ale i dokonalou domácí atmosféru,“ píše v recenzi  jeden z návštěvníků.

Spokojení golfisti jsou pro vedení resortu motorem do realizace dalších cílů. Vzdušné zámky ale v plánu stavět nemají. „Máme jasnou vizi – mít super kvalitní devítijamkové hřiště. S perfektními greeny a střiženými fairwayemi. Aby šlo o hřiště, kam se budou lidé rádi vracet. A to jak místní, tak turisté.

 

Sdílet:
###message