TIGER HAVAROVAL

Tiger Woods (45) měl těžkou autonehodu v úterý 23. února krátce po 7.00 místního času v Rancho Palos Verdes v Kalifornii.

TW

TIGER HAVAROVAL: PODROBNOSTI K NEHODĚ (AKTUALIZUJEME)


Aktualizováno středa 10:45


Tiger Woods (45) měl těžkou autonehodu v úterý 23. února krátce po 7.00 místního času v Rancho Palos Verdes v Kalifornii, asi 30 mil od centra Los Angeles. Jeho zranění naštěstí nejsou povahy ohrožující život, ale na pravé noze má rozdrcený kotník, poškozené chodidlo a nad to ještě další dvě komplikované zlomeniny.
Ze zdemolovaného SUV Genesis GV80, ve kterém jel sám, byl Woods vytažen hasiči a paramediky, kteří se k němu museli dostat přes přední sklo. Podle policie měl Tiger velké štěstí, že je naživu, a to zásluhou airbagu, zapnutého bezpečnostního pásu a pevného interiéru auta s jinak zničeným předkem.

Tiger byl převezen ambulancí do nemocnice Harbor-UCLA Medical Center v Rancho Palos Verdes se "středně těžkými až vážnými mnohočetnými zraněními nohou" a operován.
Otevřené zlomeniny postihly pravou nohu, která byla od kolene dolů v podstatě rozdrcena. Zlomeny kromě kotníku i chodidla jsou také lýtková i holenní kost. Lékaři museli dokonce kvůli otoku odejmout obaly svalů okolo kostí. Při složitém zákroku byly Woodsovi implantovány šrouby, pláty a pruty.
"Tiger je momentálně při vědomí, komunikuje a zotavuje se," uvedl manažer Mark Steinberg po operaci s tím, že toto jsou veškeré informace, které poskytne.
Policie přijela k autu na základě telefonátu svědka ze sousedství, přijatého na tísňovou linku v 7.12. Kvůli tomu, že Woods nebyl schopen postavit se sám na nohy, se čekalo na záchranáře. Ti dorazili v 7.28.

Podle zástupce šerifa byl Woods v době první pomoci v šoku, ale při vědomí a komunikoval, Na otázku, jak se jmenuje, odpověděl "Tiger". Věděl také, kolik je zhruba hodin. Zranění si vzhledem k traumatu neuvědomoval.
"Více méně nedotčený Interiér vozu umožnil přežití nehody, která by jinak byla smrtelná," řekl šerif okresu L.A., Alex Villanueva. Podle policie Woods nevypadal, že by byl pdo vlivem nějakých látek, nicméně budou zpětně provedeny testy krve.

Vypůjčený nový automobil, který hráči poskytl turnaj Genesis Invitational, havaroval podle šerifa ve "větší než obvyklé rychlosti" a několikrát se převrátil. Na silnici nebyly znát stopy po brzdění ani smyku. Vedle auta, které zůstalo desítky metrů od silnice, byla vidět vypadlá zavazadla a golfové věci.
Woodsův vůz vyletěl z klesající dvouproudé jednosměrky přes prostřední "zelený" pás a protisměrnou, rovněž dvouproudou cestu, do křovisek. Několikrát se otočil přes střechu, Během letu vůz utrhl ceduli, zasíhl obrubník a také středový pás. Jen těsně minul telefonní stožár. Mezi prvními stopami nehody až po vrak to bylo skoro 160 metrů.
Jde o pozvolna zatáčející Hawthorne Boulevard na pomezí Rancho Palos Verdes a Rolling Hills. Je to velmi nebezpečné místo, s únikovým pruhem pro nákladní vozidla pro případ, že v prudkém klesání ztratí ovladatelnost. Ač je zde rychlost omezena na 45 mil v hodině, auta tu běžně jezdí i přes 80 mil za hodinu. V minulosti se tu stalo mnoho vážných či dokonce smrtelných nehod.

V neděli byl Woods přítomen na finále turnaje Genesis Invitational v Los Angeles, který hostil a kde předával pohár vítězi, jímž se stal Max Homa.
Po turnaji Tiger ještě zůstal kvůli dvoudennímu natáčení pro Golf TV v Rolling Hills Country Clubu, kam v úterý ráno už nedorazil. Nocoval v Terranea Resortu, asi 20 minut jízdy od hřiště. Na něm Woods nehrál golf, nýbrž dával lekce celebritám, mezi něž patřil basketbalista Dwyane Wade.
Woods měl při finále PGA Tour živý rozhovor v televizi CBS, ještě než turnaj vyvrcholil. Neposkytl žádné konkrétní infomace o svém tehdejším stavu po prosincové operaci zad, ale diváci si všimli jeho poněkud oteklého obličeje a zastřeného pohledu.
Na fotografiích z následujícího dne ve společnosti při natáčení už Woods působil živěji. Podle účastníka pondělního natáčení byl Tiger "v dobrém rozmaru." Pak ale přišlo osudné úterý.

Čeněk Lorenc

Sdílet:
###message