S příchutí soli

Oblast ve středním Rakousku zvaná Solná komora patří k nejnavštěvovanějším v zemi. Energii vyzařující příroda s nádhernými jezery a alpskými vrcholy uchvátí srdce každého: turistů, gurmánů i golfistů.

94_Waldhof_hriste

Oblast ve středním Rakousku zvaná Solná komora patří k nejnavštěvovanějším v zemi. Energii vyzařující příroda s nádhernými jezery a alpskými vrcholy uchvátí srdce každého: turistů, gurmánů i golfistů.

V oblasti Salzkammergut, tedy Solné komory, najdete několik špičkových hřišť. My se rozhodli pro to s nejdelší historií. Klub Salzkammergut byl založen v roce 1933 a díky nadmořské výšce pěti set metrů nabízí úchvatné výhledy, které si získají i negolfisty. Krátce po otevření si zde zahrál i člen britské královské rodiny, princ Edward.

Ten ale ještě nezažil budovu hotelu Pyramis s klubovnou a restaurací. Výrazně připomíná stejnojmenný pražský hotel, a tak zde působí jaksi nepatřičně. Po tomto překvapení se ale už vše nachází v nejlepším pořádku. Hřiště rozhodně nezklamalo.

Mohutné staré stromy, horské potoky a temně modrá jezera jsou zárukou příjemné procházky a při hře z bílých odpališť i skutečné výzvy. Té v průběhu let čelily i takové legendy jako Severiano Ballesteros, Mark McNulty či José María Olazábal.

Greeny jsou menší, ale nezáludné, což už zdaleka neplatí o vodních překážkách a bílých kolících, vyznačujících hranice hřiště a lemujících téměř polovinu fairwayí. Nachází se tu i množství doglegů, takže birdie karta se šikne.

Hřiště sestává z pestré směsi jamek – některé se proplétají v rovinatém terénu, na jiných vás čeká velké převýšení. Na nejvyšší bod hřiště dojdete na šestnáctce, ze které máte rozhled na široké okolí, jako byste byli v oblacích.

Potom už přijde pozvolné klesání. Skvostná je závěrečná jamka, kde se pálí na green hluboko v údolí. Pokud máte rádi přírodní hřiště a nesnobské prostředí, pak je toto ideální volba. Samotné jamky by se daly obejít pěšky, ale kvůli dlouhým přechodům a náročnému terénu ocení buggy i zastánci nošení bagu na zádech.

Pro trénink můžete celoročně využít moderní Franz Laimer Golf Arenu: indoor o ploše 400 metrů čtverečních, driving range se 120 odpališti, rozlehlé cvičné plochy, fitting centrum a obrovský pro-shop. Nechybí ani simulátor a toptracer.

Další den jsme se rozhodli pro nenáročnou procházku u proslulého jezera. Rovinaté hřiště Am Mondsee se rozkládá na velkorysé ploše 70 hektarů. Má pěstěné fairwaye, lemované vysokými stromy, a na jejich koncích rychlé greeny. Příjemné místo nese titul Leading Golf Course, čemuž odpovídá špičková kvalita, služby i ceny.

„Stanovili jsme si nejvyšší standardy kvality ve všech oblastech a usilujeme o dokonalost,“ říká manažerka hřiště Beate Gottal, rodačka z německého resortu Bad Griesbach. U Mondsee funguje pro-shop i restaurace, kde obsluha mluví slovensky. A jako skvělá tečka po golfu se tu ukazuje molo, směřující do jezera.

 
Do Solné komory nás přilákal i vyhlášený hotel ****S Ebner’s Waldhof am See. Nachází se 20 kilometrů od Salcburku, přímo u jezera Fuschlsee. V interiéru několika budov se snoubí moderní design s tradičním alpským šarmem. Od dvoulůžkových pokojů po luxusní apartmány se střešními terasami je všude úžasný výhled na jezero.

Wellness se pyšní rozlohou 4 000 metrů čtverečních, má čtyři patra a vše, co patří ke špičce v oboru: vnitřní a venkovní bazény, vířivky, sauny s různou teplotou, masáže nebo bylinkové koupele. Bazénů je celkem sedm, a v jednom z nich dokonce hraje hudba pod vodou. Kromě celoročně vyhřívaného venkovního bazénu uchvátí venku také moderní biotop.

A pokud byste snad vody neměli dost, ohromí vás Fuschlsee – jezero čtyři kilometry dlouhé, devět set metrů široké, a hlavně jedno z nejčistších vůbec. Hoteloví hosté tu mají vlastní pláž, mohou využít tenisové kurty, půjčit si kajaky či paddleboardy a provozovat další sporty. A kdyby snad pršelo nebo bylo chladno, lze se schovat do hotelového fitnessu, velké sportovní haly anebo třeba zkusit bouldering. Denně hotel vypisuje program na túry, cyklistické vyjížďky, lekce jógy i degustace vína. Knihovna v budově Sonnleitn uchovává čtyři tisíce svazků z celého světa.

Ve třech hotelových restauracích servírují skvostná masa i vegetariánské pokrmy. Určitě byste měli ochutnat čerstvou rybu, vylovenou právě z jezera Fuschl. A po ní skleničku šnapsu v hotelovém Seebaru, kde večer hraje živá hudba. Kdo nechce hýřit, zajde do vital baru s čaji a ovocem.

Zmiňovat skvělou snídani kdekoli v Rakousku se zdá nadbytečné, ale tady trvá až do jedenácti hodin! V ceně ubytování není jen polopenze, ale i bohatý obědový bufet.

Hotel má i vlastní hřiště! Ebner´s Waldhof s parem 31 a délkou 3 150 metrů ohromí překrásnými pohledy na jezero Fuschl i okolní hory z horské pastviny. Připravte se na velká převýšení, vodní překážky a husté roughy. A také na bohatou dávku adrenalinu.

Ten si užijete zejména na osmé jamce, jejíž fairway vede podél driving range. Devítka je naopak snadný a atraktivní ostrovní třípar. Poté už vás přivítá prvotřídní „après-golf“ ve vyhlášené restauraci Waldhof Alm. Ta servíruje místní speciality a každou neděli i živou hudbu. Jídla jsou sytá a porce vydatné, takže sem raději zajděte až po hře. Šplhat do příkré stráně jamky číslo jedna s plným žaludkem by nebylo moudré.

Ebner´s Waldhof má kromě driving range i solidní cvičné plochy. Profesionální trenér Willi Marbler poskytuje jednou týdně bezplatné lekce pro začátečníky. Za green fee na hřiště platí hoteloví hosté jen 15 eur a děti do 14 let mají vstup zdarma. Volný vstup je také na driving range. A rezervace hracích časů tady není třeba. Ideál, ne?

www.ebners-waldhof.com

Text: Věra Bechyňová

Zasílání magazínu ZDARMA

Vyplňte formulář níže a radujte se z každého nového vydání magazínu přímo ve vaší schránce a to zcela zdarma.

Sdílet:
###message