Jednička pro Karlštejn

Turnaj? Může začít už zítra! Takto shrnul připravenost Tipsport Czech Ladies Open ředitel soutěže Joao Pinto při své návštěvě Karlštejna.

F1C64517-4C2F-4E70-BD7E-7FA788CFA481

Turnaj? Může začít už zítra! Takto shrnul připravenost Tipsport Czech Ladies Open ředitel soutěže Joao Pinto při své návštěvě Karlštejna.

 

Portugalský šéf z Ladies European Tour přiletěl na inspekci hřiště, kde se odehraje turnaj LET/LETAS v termínu 23. – 25. srpna 2019 a s dotací 120 000 eur. V Česku nebyl Pinto poprvé, přesto ho hřiště i zázemí nadchly.

„S organizátory jsme řešili jen detaily. Celkově mohu vyjádřit naprostou spokojenost. Hřiště je krásné a už se těším na další turnaj, který budu mít tu čest řídit,“ uvedl Joao Pinto, šéfující také podnikům LET v Japonsku, Číně, Indii a Austrálii. „Jsem rád, že kalendář LET může nabídnout další destinaci právě v Evropě. Děkuji promotérovi Luboši Koželuhovi, že se do toho pustil a přál bych si víc takových nadšenců.“

Karlštejnské hřiště, kde se hrála PGA European Tour v roce 1997, si Joao Pinto projel od prvního odpaliště do posledního greenu. Zajímal ho nejen charakter layoutu, ale také stav hracích ploch, jejichž kvalitu velmi ocenil. A především už vytyčil podobu turnajového hřiště s parem 72 pro dámskou profesionální elitu. Čísla by měla být hodně nízká.

Délka hřiště pro turnaj bude 5 595 metrů s tím, že obě devítky mají mezi sebou pouhý metr rozdílu: jedna vyšla na 2 797 metrů, zatímco druhá na 2 798 metrů.

„Co chcete od fotbalu? Góly. A co máte rádi na golfu? Skórování? Správně. Jsem příznivcem skórovací strategie při nastavování hřišť. Divák čeká na birdie nebo eagly a také hráčky baví golf víc, než když musejí bojovat o každý par,“ komentoval Joao Pinto svůj set-up.

Osmkrát se bude hrát jak ze žlutých, tak z modrých odpališť. Extrémy se použijí jen dvakrát. První jamka, par 5, se začne z bílých odpališť (458 metrů), aby byla zaručena plynulost hry a nemuselo se čekat na druhé rány na green. Naopak, pětiparová jamka číslo 13 využije červená odpaliště, z kterých je to na green ovšem přesně stejně jako na jedničce. Atak greenu druhou ranou tady kvůli délce a podobě jamky – dvojitý dogleg – také nehrozí.

Joao Pinto rovněž ocenil stav a profil karlštejnských greenů. Na čtyřce okamžitě rozpoznal velkou náročnost a s ní spojenou atraktivitu greenu a hned si v hlavě maloval podoby pozic jamek v jednotlivých dnech. Greeny budou připraveny na rychlost 9,5 – 10 na Stimpmeteru.

„Na některá dějiště turnajů posíláme naše agronomy, aby s greenkeepery doladili přípravu hřiště, ale Karlštejn rozhodně není tím případem. Tady můžeme nechat vše v rukou místního týmu v čele s ředitelem resortu Mirkem Grossmannem. Kvůli pracovnímu vytížení jsem nehrál golf asi rok a půl, ale tady bych si zahrál hned,“ zakončil ředitel turnaje svou návštěvu.

„Takové hodnocení je pro nás vyznamenáním a zároveň povzbuzením do další práce. Věřím, že Tipsport Czech Ladies Open se stane jedním z vrcholů roku nejen v českém, ale také v evropském golfu a že se hráčky budou k nám rády vracet. Stejně tak doufám, že elitu profesionálního golfu přijde podpořit co nejvíce diváků,“ uvedl promotér Luboš Koželuh.Přenosy z posledních dvou dnů vysílá ČT Sport.

Joao Pinto (druhý zprava) si prohlíží hřiště na Karlštejně

Foto: Zdeněk Sluka

Sdílet:
###message