Podzimní GV 65

NOVÉ ČTENÍ V PODZIMNÍM ČÍSLE 65

1
20-21_Meronk
20-21_Meronk

Polský zázrak

Země, která má sice téměř 40 milionů obyvatel, ale jen 30 hřišť a asi 20 000 golfistů, našla trojnásobného šampiona evropské DP World Tour a účastníka Masters. Adrian Meronk (30) se s výškou 197 centimetrů dostal do výšin první padesátky světového žebříčku a míří ještě dál. V rozhovoru pro Golf Vacations popisuje svou nelehkou cestu, která může být inspirací i pro český golf.

 

66-67_Normandie
66-67_Normandie

Klenoty Normandie

Historické území v severozápadní Francii u průlivu La Manche, to je Normandie, nazvaná podle vikinského kmene Normanů a významná především díky vylodění Spojenců za 2. světové války. V normanské oblasti Pays d’Auge se před námi otevírá pitoreskní krajina s městečky a vesnicemi, loukami s pasoucím se skotem, jabloňovými sady a statky s dřevěnými stavbami.

38-39_Masters
38-39_Masters

Jiří Zuska a 888

Nebýt nevídaně pomalých a skákavých greenů, mohl si 9. ročník Czech Masters na Albatrossu zapsat krátce před začátkem školního roku do vysvědčení jedničku. Zvláště z domácího pohledu, a to díky výsledku, který zahrál Jiří Zuska. Ve své první profesionální sezoně přitáhl na turnaj DP World Tour, i přes nepříznivé počasí v závěru, množství domácích příznivců.

44-45_Madeira
44-45_Madeira

Madeira: Jaro, vítr a zahrady

Prvním, co pocítíte na Madeiře, je vítr, a to ještě v letadle, které kvůli poryvům může jít na přistání i vícekrát. U východu z letiště Cristiana Ronalda už ale vzpomínky na horskou dráhu přebije nadechnutí se příjemně vlhkého vzduchu portugalského souostroví. Mírné klima zve k pobytu – a golfu – po celý rok.Podívali jsme se nejen za tři zdejší báječná hřiště.

76-Australie
76-Australie

Česká Australanka

Sedm let života v Austrálii, kde se stala první členkou tamní PGA z Česka, sbalila Šárka Seifertová do tří zavazadel a koncem léta se vrátila domů. Zřejmě půjde o přestupní stanici, protože má nabídky opět pracovat jako trenérka v zahraničí. Bývalá amatérská hráčka z Poděbrad odletěla v roce 2016 do Sydney na studentské vízum „změnit svůj život“. Jak to dopadlo?

30-31_Maroko
30-31_Maroko

Pestré chutě i vůně Maroka

Maroko leží jen pár hodin letu od nás, má ideální podnebí po celý rok, pestrou kulturu i příznivé ceny, a navíc se pyšní krásnými hřišti, která navhly designérské legendy. Golfu zde výrazně pomáhá i podpora královské rodiny. Po nedávném ničivém zemětření mu teď mohou pomoci také náštěvníci ze zahraničí, včetně těch golfových.

Sdílet:
###message