Ben Hogan - TENTO DEN - 2. DUBNA

Po 59 dnech hospitalizace od těžké autonehody, při které málem přišel o život, byl Ben Hogan propuštěn z nemocnice Hotel Dieu Hospital..

CA6BF05F-B2F1-44B5-92F6-1A24BDE945BE

TENTO DEN - 2. DUBNA

Po 59 dnech hospitalizace od těžké autonehody, při které málem přišel o život, byl Ben Hogan propuštěn z nemocnice Hotel Dieu Hospital. Když v dubnu 1949 mířil domů do Fort Worth v Texasu, neměl ani 60 kilogramů váhy.

Hogan řídil auto, které se v mlze srazilo s autobusem Greyhound. Duchapřítomně se vrhl na vedlejší sedadlo, aby ochránil svou manželku, což mu také zachránilo život, jelikož tyč od volantu propíchla sedadlo řidiče...

Během návratu ke golfu Hogan manko deseti kilogramů dohnal. Nevěděl, kdy se zase na hřišti ukáže, ale slíbil, že na svém domácím Colonial Open bude 2. června aspoň jako divák. Stalo se.

Za rok byl skutečně zpět v plné herní síle. Přímo v neuvěřitelné síle, která byla také příčinou zřejmě největšího comebacku v historii golfu (Tiger Woods promine, ale ten opravdu neležel v nemocniční posteli s polámanými kostmi).

Po 15 měsících rekonvalescence vyhrál Hogan slavně US Open 1950 v Merionu. A pak celkem ještě 13 turnajů, z toho pět majorů. Je jedním z pěti golfistů, kteří dokázali vyhrát všechny majory.

Ben Hogan se narodil v roce 1912, profesionálem se stal roku 1930 a kariéru ukončil o čtyřicet let později. Zemřel v roce 1997. Jeho švih, o kterém napsal knihu Pět základů golfu, je dodnes považován za základ hry a ten nejlepší, jaký kdy tento sport viděl.

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message