Mercedes-Benz GLS: Cestování první třídou

Velkolepý vstup vozu Mercedes-Benz GLS na trh potvrdil svými měřítky výsostné postavení třídy S mezi vozidly SUV.

MERCEDES-BENZ-GLS-63-AMG--X166--5623_20

 

 Jediný plnohodnotně sedmimístný vůz v evropském segmentu prémiových SUV nabízí velkorysý vnitřní prostor a spojuje luxus s přesvědčivým komfortem, agilní dynamikou a nejlepší bezpečností ve své třídě.

V porovnání s předchůdcem nabízí příchozí generace vyšší hospodárnost, větší počet jízdních režimů DYNAMIC SELECT, nejnovější evoluční stupeň vzduchového odpružení AIRMATIC se zdokonaleným systémem tlumení ADS, devítistupňovou automatickou převodovku 9GTRONIC, nejmodernější asistenční systémy a nejaktuálnější generaci telematických systémů s přístupem k internetu.

Pod označením „Mercedes connect me“ je pro GLS navíc k dispozici rozsáhlý soubor bezplatných základních služeb a internetových služeb Remote Online.

Svými rozměry se GLS řadí opět mezi největší SUV: délka 5130 mm, šířka 1934 mm, výška 1850 mm a rozvor 3075 mm. V kombinovaném režimu EU vystačí se spotřebou 8,9 l/100 km (206 g CO2/km) a stejně jako všechny modely nabízí funkci ECO Start-Stop.

Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC v roli suverénní vrcholné verze této modelové řady disponuje nyní nejvyšším výkonem 430 kW (585 k), který je o 20 kW (28 k) vyšší než u předchůdce. Maximální točivý moment 760 N.m. je nově k dispozici již od 1750 min-1. Kromě zážehových motorů je na výběr osvědčený vznětový agregát V6, který poskytuje nejvyšší výkon 190 kW (258 k) a mohutný točivý moment 620 N.m.

Designéři v rámci modernizace přizpůsobili velké luxusní SUV aktuálnímu designérskému stylu značky Mercedes-Benz. V případě exteriéru byla největší pozornost věnována novému tvarovému řešení přídě, záď byla modernizována především v oblasti nárazníku a zadních svítilen. Atraktivitu vozu zvyšují detaily, jakými jsou chromované podélné střešní nosiče, ochranné panely spodní části vozu, ozdobné lišty na spodních hranách bočních oken, madlo víka zavazadlového prostoru a ozdobné lišty bočních prahů.

Pro náročnější zákazníky je připravena výbava AMG Line Exteriér se specifickými nárazníky vpředu a vzadu, bočními schůdky, rozšířením podběhů kol v barvě karoserie a 21“ koly AMG z lehké slitiny nebo exkluzivitu podtrhující paket Night.

Vysoká kvalita vnějšího designu je umocněna prvotřídním zpracováním interiéru, kterému dominuje tříramenný multifunkční volant Nappa obšitý kůží a s páčkami pro manuální řazení, 12 funkčními tlačítky a také nová přístrojová deska s částečně integrovaným multimediálním barevným displejem.

Neoddiskutovatelné jsou kvalita a komfort všech sedadel, prostřední řada navíc disponuje rozmanitými možnostmi nastavení. U polohy Cargo nabídne zavazadlový prostor až neuvěřitelných 2300 litrů, čímž výrazně překonává nabídku evropských konkurentů. Maximální délka prostoru je 2124 mm a užitečná hmotnost až 815 kg.

Úroveň bezpečnostní výbavy nového modelu GLS dokládá vysoké cíle značky. Pasivní systémy pro ochranu cestujících tvoří společně s „elektronickými deformačními zónami“ asistenčních systémů a inteligentní konstrukcí karoserie nejvyšší možný potenciál ochrany. Součástí standardní výbavy jsou adaptivní dvoustupňové airbagy pro řidiče a spolujezdce, kolenní airbag pro řidiče, boční airbagy pro řidiče a spolujezdce (kombinované airbagy pro ochranu hrudníku a pánve) a okenní airbagy pro všechny tři řady sedadel.

Mezi neopomenutelné prvky výbavy patří také COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS,  ATTENTION ASSIST, STEER CONTROL, ACTIVE CURVE SYSTEM, MAGIC VISION CONTROL, systém PRESAFE® Bremse s rozpoznáváním chodců, BAS PLUS, ionizační systém a další.


Text a foto: Mercedes-Benz

Fotogalerie

Sdílet:
###message