Jarní vydání je tu!

Golf Vacations je tu s vámi už patnáct let a v nové sezoně 2023 přináší první, jarní číslo, celkově 63. v pořadí

1-titulka

Z obsahu

30-31_Ryder
30-31_Ryder

Ryder Cup po italsku

Poprvé v historii bude Ryder Cup hostit Itálie. 44. ročník utkání mužských týmů Evropy a USA se odehraje od 29. září do 1. října. Hřiště Marco Simone, ležící jen 17 kilometrů severně od centra Říma, se zdálo příliš obyčejné pro událost, jejíž výjimečnost umocňuje konání jen v každém druhém roce. Tak proč zrovna toto místo, pojmenované po filozofovi a papežovu lékaři?

18-19_Carter
18-19_Carter

Trenér není prošlé zboží

Před patnácti lety přijel David CARTER (50) do Česka s cílem oživit svou kariéru hráče, který měl titul z Irish Open na European Tour a také z World Cupu dvojic s vítězem šesti majorů Nickem Faldem. Dopadlo to jinak. Přinášíme rozhovor s respektovaným, i když nenápadným a poněkud nedoceněným trenérem a koučem, který loni začal znovu hrát turnaje.

40-41_Zuska
40-41_Zuska

Český cut na PGA Tour

Než mu skončily vánoční prázdniny, byl si Jiří ZUSKA (24) v sedmi stupních nad nulou zahrát s tátou domovskou devítku v Podbořánkách.
Dva měsíce poté na žhavém Portoriku prošel jako první hráč s českou vlajkou cutem na PGA Tour. Případný cut vyhlížel český golf jako sen, a ten se stal 3. března skutečností. Jak českou premiéru na PGA Tour viděli hráč i jeho otec Jiří senior coby caddie?

64-65_Vinor
64-65_Vinor

Vynořená Vinoř

Přes dvacet let stará myšlenka a její zhmotnění stavbou, v minulém desetiletí střídavě uskutečňovanou a zase pohřbívanou, se konečně vynořily z mlh na severovýchodním okraji Prahy.
Symbolický 1. duben, který už ale neměl být letitým aprílem, si dalo hřiště ve Vinoři jako termín pro zkušební provoz.
Je tu třetí pražská osmnáctka po Zbraslavi (2010) a Černém Mostu (2011).

88-89_Rakous
88-89_Rakous

Překvapení za Lipnem

Z jihozápadu Česka je to na golf do Rakouska nejblíž od Lipna. Hned za ním čeká Horní Rakousko s 27 hřišti. Dvě úplně nejbližší osmnáctky, Golfpark Böhmerwald a Sterngartl, jsou dostupné, příjemné a kvalitou překvapující. Za nejjižnějším výběžkem Národního parku Šumava, v trojúhelníku mezi Čechami, Rakouskem a Bavorskem, se skrývá člověkem málo poznamenaná krajina.

44-45_Tema
44-45_Tema

A přece se staví. Ale jinak

Po dvou desetiletích strastí jsou architektura a stavba hřišť opět na vzestupu.

I když ve srovnání s minulým stoletím jde o pomalejší tempo, také v tomto ohledu golfový průmysl ožívá. Znamená to povzbuzení rovněž pro hráče.

Zasílání magazínu ZDARMA

Mohlo by Vás zajímat

Sdílet:
###message