GOLF VACATIONS: Nové podzimní vydání je tady.

Co najdete v čísle 53?

26-27_Oaks-page-001
26-27_Oaks-page-001
26-27_Oaks-page-001

Oaks Prague: Dotek dokonalosti

Při hledání ideální tváře hřiště PGA National Czech Republic vzniklo přes dvacet verzí designu, než tento projekt v rezidenci Oaks Prague dostal finální podobu. Patnáct let úvah, plánů, příprav a stavby v Nebřenicích u Prahy bylo završeno letos v srpnu, kdy se otevřela kompletní osmnáctka jamek. Jaké jsou? Přinášíme podrobný pohled na výjimečné místo.

40-41_Jones-page-001
40-41_Jones-page-001

Skladatel symfonií i popu

Nechybělo moc, aby Robert Trent Jones jr., jeden z nejuznávanějších golfových architektů na světě, měl jedno ze stovek svých hřišť také v Česku. Jedenaosmdesátiletý vitální Američan stojí mimo jiné za stavbou první osmnáctky v Rusku, odkud si odnesl nezapomenutelné příběhy. S legendárním designérem mluvil magazín Golf Vacations v Řecku a jak jinak než na jeho hřišti.

20-21_Augusta-page-001
20-21_Augusta-page-001

Augusta National

Rok, kdy je všechno jinak, ovlivnil i Masters. Sezona golfu nikdy nekončí, ale jistě začínala vždy druhý týden v dubnu na Augusta National. Letos se turnaj všech turnajů hraje poprvé až na podzim, v polovině listopadu. Bude to bez kvetoucích keřů a také bez diváků. Nejslavnější hřiště světa ale zůstává magické a my jsme se podívali na jeho málo známé detaily.

58-59_Emily-page-001
58-59_Emily-page-001

Příběh šampionky

No laying up! Podle odmítání ran na jistotu se pojmenovala skupina amerických fanatiků golfu, ale slogan si mohla přivlastnit i šampionka Ladies European Tour z Berouna. Po letech trápení projevila Emily Pedersen kuráž, s níž se vrátila mezi vítězky. Přinášíme příběh první dámy Tipsport Czech Ladies Open.

68-69_Slovensko-page-001
68-69_Slovensko-page-001

Slovensko sa blýska

Český golfista dlouho neměl potřebu ohlížet se směrem na východ. Doma nacházel kvalitu, se kterou se hřiště od Varšavy po Budapešť nemohla měřit. Dnes už to, aspoň co se Slovenska týká, neplatí. Navštívili jsme Hrubou Boršu, Penati a Sedín a můžeme všechny destinace doporučit. Každá se v něčem liší, ale jedno mají slovenské jamky společné. Stojí za to se za nimi vydat.

86-87_Britanie-page-001
86-87_Britanie-page-001

Kolem ideální Británie

Každý hráč má sbírku oblíbených jamek, ze kterých by dokázal sestavit svou ideální osmnáctku. Jednu takovou jsme vybrali z míst, kde se zrodil golf. Vydejte se na pouť po osmnácti jamkách britských ostrovů, které složeny dohromady nemají obdoby.

Nedostáváte-li ještě magazín Golf Vacations, napište si o jeho zasílání zdarma

Sdílet:
###message