Dvojitý zásah

Jessica a Nelly Kordovy společně pro Golf Vacations: o LPGA, domovech i cílech.

Korda

Profily

nelly
nelly

Nelly Korda

Narodila se 28. července 1998 v Bradentonu. V 17 letech vyhrála prestižní turnaj Harder Hall Women’s Invitational.
V letech 2013 a 2016 se kvalifikovala na US Women’s Open. V roce 2016 zvítězila na Sioux Falls GreatLIFE Challenge a skončila na 9. místě Symetra Tour, odkud tak postoupila na LPGA ve své první profesionální sezoně.
Při svém debutu na LPGA skončila pátá na Pure Silk Bahamas LPGA Classic 2017 a získala šek na 52 350 dolarů.

Jessica2
Jessica2

Jessica Korda

Narodila se 27. února 1993 v Bradentonu. Prošla cutem na US Women’s Open 2008 a 2009. Druhá na US Women’s Amateur Championship 2010 a druhá ve finále kvalifikace o LPGA 2010.
Vítězství: Women’s Australian Open 2012, Pure Silk Bahamas LPGA Classic 2014, Airbus LPGA Classic Presented by JTBC 2014, Sime Darby LPGA Malaysia 2015. V roce 2016 překonala hranici 3 milionů dolarů ve výdělcích za kariéru. Reprezentovala USA v Solheim Cupu v roce 2013.

K příjmení KORDA je nutné ve výsledcích přidávat už také křestní jméno.

 Z rodiny bývalého tenisového šampiona patří na první scénu světového golfu nejen JESSICA (24), čtyřnásobná vítězka na LPGA, ale od r. 2017 i nová členka série NELLY (18). Jejich rodištěm i domovem jsou Spojené státy, ovšem Česko a češtinu mají v krvi. Unikátní rozhovor výjimečných sester pro Golf Vacations zorganizoval jejich otec Petr ve floridském Bradentonu, kde všichni bydlí.

Co říkají spoluhráčky na LPGA tomu, že tu jsou hned dvě Kordovy?
Nelly: Co soupeřky, to nevím, ale kamarádky Jessicy jsou v pohodě.
Jessica: Na mě jsou zvyklé. Nelly je z nás ta hodnější (smích). Prý jsme jako dvojčata, šviháme a vypadáme stejně.

Budete golfovou verzí tenisových sester Williamsových?
Nelly: Třeba někdy jo.
Jessica: Uvidíme.


Jak těžké bylo dostat se na LPGA a přidat se k sestře?
Nelly: Hodně těžké, první část loňské sezony jsem nehrála dobře. Pak jsme si sedli s trenérem a řekli si, že se nemůžu dívat dál než na první odpal. Že od sebe nesmím tolik čekat. Moc jsem na sebe tlačila. Takže jsem změnila přístup, a začala hrát o hodně líp. Probírali jsme to taky s tátou. Po US Women’s Open přestal být mým kedíkem, ale jezdil se mnou dál na každý turnaj, i když už chodil mimo provazy. Zvláštní je, že loni v tom týdnu, kdy jsem na Symetra Tour vyhrála turnaj, se mnou nebyl nikdo. Nic
si z toho ale neodvozujte (smích).

Zato Jessica je už skoro veteránka ve své sedmé sezoně na LPGA, ne?
Jessica: To je fakt, mám svůj golfový věk (smích). Za tu dobu už vím, o co jde. Líp rozumím sama sobě i hře, jsem zkrátka zkušenější, moudřejší. Jenže vyhrávat na LPGA je rok od roku taky těžší, hráčky se lepší. Když se porovnají turnajová skóre z jednotlivých let, tak se to pořád snižuje.

Jako členky LPGA jste se poprvé sešly letos na Bahamách, kde Jessica před třemi lety vyhrála. První dvě kola jste hrály úplně stejně, pak Nelly vystřihla 63 ran, 10 pod par,
a skončila pátá. Jak se to povedlo?
Nelly: Sedlo mi hřiště, i když tam hodně foukalo. A pomohl mi caddie Jack Fulghum, který loni nesl bag Mi Jung Hur ( Jihokorejka, 2× vítězka na LPGA) a když je offseason, tak pracuje na Augusta National. Na Bahamách se mnou navíc byla mamka. Cítila jsem se tam pohodlně a hrála jsem hodně dobře.

Co na to říkala Jessica, která ovšem také skončila v top 20?
Nelly: My jsme se skoro vůbec neviděly! Jessica přiletěla později než my a taky bydlela v jiném hotelu. Ve třetím kole jsme hrály těsně po sobě. Když jsem přecházela na osmnáctou jamku, tak mi dala „high five“.
Jessica: Těsně nevyšlo, abychom hrály spolu třetí kolo. Říkala jsem si, že je to na jednu stranu možná dobře, ale taky mě to trochu mrzelo. Předtím jsem Nelly sledovala z drivingu: dala chip-in na eagle na sedmičce – super! Na osmičce ale zahrála bogey a já: Co to děláš?! V sobotu jsem měla celou její rundu před sebou. Čekala jsem na osmnácté fairwayi, než Nelly odejde z greenu. Když dala putt na 10 pod, tak jsem tleskala a hulákala, až se mě můj kedík ptal, za koho vlastně hraju? Byl to bombastický start, ale vím, že každý týden nebude takový.


Jak vypadá váš den, když nehrajete turnaj a jste doma?
Nelly: Dopoledne jdu hrát golf a odpoledne pracuju v tělocvičně na fyzičce.
Jessica: U mě je to stejné, nejdřív golf a pak kondice.

Celý rozhovor naleznete ve vydání  39/17.  

Zasílání magazínu ZDARMA

Sdílet:
###message