Golf Vacations na léto

Očekávané číslo 56 je tady!

1-Titulka

Z obsahu

EDITORIAL
Říká se, že Čech všude bratra má. S deseti miliony obyvatel to zemi v aktuálním pořadí států podle lidnatosti stačí na 85. místo, a tedy na konec první třetiny, ale kdo hledá, najde české pouto takřka všude. ..

24-25_Britanie
24-25_Britanie

Nejlepší pary 3 Británie

Kdo by nemiloval povedené třípary, ať už se hrají wedgí, nebo hybridem? Bývají to nejkrásnější jamky a leckdy také nejtěžší rány, z vyvýšeného týčka, přes vodu nebo na green obklopený bunkery. Přinášíme osmnáctku toho nejlepšího z tříparů Skotska, Anglie, Walesu, Irska a Severního Irska.

36-37_Rozhovor
36-37_Rozhovor

Česká spojka

Jeden rok si na Czech Masters našel přítelkyni, ale neprošel cutem, další rok už turnaj vyhrál a po něm se usadil se svou láskou v Praze. Jihoafričan Haydn Porteous, dvojnásobný vítěz na European Tour, objevil v Česku sníh a baštu piva, učí se těžký jazyk, ale ve stopách jednoho svého krajana jít nehodlá.

50-51_JAR
50-51_JAR

Šest týdnů v Africe

Okruh turnajů Sunshine Ladies Tour láká hráčky do Jižní Afriky už jen svým názvem. A co teprve počasí, hřiště, příroda… Šest turnajů během šesti jarních, ale na jižní polokouli naopak podzimních týdnů absolvovala poprvé Kateřina Vlašínová. Profesionálka nás provází turnajovými hřišti a místy, která poznala.

 

56-57_US
56-57_US

Top 10: Nejdražší odpaly

Tam, kde hrají profesionálové PGA Tour, se může obvykle dostat každý golfista. Hrává se totiž často na public courses, tedy veřejných hřištích, ovšem vypiplaných do dokonalosti. Jen to něco návštěvníky stojí. Vybrali jsme deset nejdražších otevřených hřišť, jaká pravidelně hostí americkou tour, a seřadili je podle cen fee.

86-87_Mladek
86-87_Mladek

Malíř fanatiků a bláznů

Muzikant a textař Ivan Mládek sice golf nehraje, ale má jej jako vděčné malířské téma. Autor více než 600 písní Banjo Bandu, z nichž jednu přezpívala Metallica, namaloval asi 500 obrazů a z toho téměř dvacítku golfovou. Všechna tato díla se podařilo shromáždit na stránky Golf Vacations a k tomu vznikl i nevšední rozhovor s legendárním hudebníkem a humoristou.

Sdílet:
###message