Dough Sanders - TENTO DEN - 24. BŘEZEN

Úspěšný golfista, který se ale nejvíc proslavil fatálním neúspěchem. To je Doug SANDERS, jenž se narodil tento den právě před 87 lety. Američan sice vyhrál 20 turnajů na PGA Tour - co by za to většina profesionálů dala -, jenže byl to jeden neproměněný krátký putt, který definoval kariéru hráče čtyřikrát druhého na majoru!

4582F064-2F4E-4E4A-95DA-88BB8BFD900E

Narodil se do chudé rodiny v Georgii jako čtvrté z pěti dětí, od mládí si vydělával sběrem bavlny a ke golfu se dostal tak, že kousek od domu stálo devítijamkové hřiště.

S golfem vystudoval University of Florida v Gainesville (tam, kde později chodily a hrály Sandra Gal a Karolína Vlčková). V roce 1956 vyhrál Canadian Open jako jediný amatér v historii. Další takovým amatérem na PGA Tour byl až Scott Verplank v roce 1985 na Western Open..

Třináct umístění v top 10 a čtyři druhá místa na majorech - 1959 PGA Championship, 1961 US Open a 1966 a 1970 The Open - tíží Sanders dodnes. A nejvíc právě poslední Open v St. Andrews 1970, kde potřeboval na poslední jamce ze 74 yardů čtyři rány! Minul putt na vítězství, měřící necelý metr, a druhý den prohrál play off s Jackem Nicklausem o jednu ránu...

Naposledy na PGA Tour vyhrál se svým krátkým a plochým švihem, zapříčiněným bolestmi zad, v roce 1972. Pět let předtím reprezentoval vítězný tým USA v Ryder Cupu v Houstonu.

Říkalo se mu Páv fairwayí, pro jeho barevné oblečení. Se jménem Doug Sanders je spojen okruh turnajů pro juniory. Sanders dodnes žije v Houstonu.

O LEGENDÁCH SI PŘEČTETE V KAŽDÉM VYDÁNÍ GOLF VACATIONS.

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message