Češi na Masters: 45 nad par

Třetí rok za sebou si domácí hráči vystavili stop na D+D Real Czech Masters už po dvou kolech. Cutem (3 pod par) do víkendu na Albatrossu opět neprošel žádný tentokrát z třinácti Čechů, devíti profesionálů a čtyř amatérů.

DDReal Masters

Nejlépe skončil amatér, který měl vydávat míče na driving range, než se koncem minulého týdne dozvěděl, že dostal pozvánku na své domácí hřiště. Jakub Bareš zahrál celkově 1 pod par (70-73) a zůstal za cutem o dvě rány.

Celkový par po 36 jamkách měli dva profesionálové, Stanislav Matuš a také Aleš Kořínek, bývalý fotbalový brankář, který se dostal ke golfu až po své první sportovní kariéře. A pak už tu byla jen plusová čísla…

Filip Mrůzek, Jan Cafourek a Michal Pospíšil +1, Daniel Suchan +4 (byť v pátečním druhém kole zahrál 2 pod par) a stejně tak Petr Gál a také další, čerstvý profesionál Šimon Zach. Na +6 došel Lukáš Tintěra. Výsledkové pole uzavírali tři amatéři, Filip Ráža na +6, Jiří Zuska na +7 a Petr Hrubý na +12.

Celková bilance skóre třinácti českých golfistů tedy zní +45 nad par.

Do vedení se v polovině turnaje dostal Ital Edoardo Molinari, zpočátku úspěšnější, ale v posledních letech ten slabší vedle bratra Franceska, loňského vítěze The Open. Molinari vedl před víkendem s 12 pod par o dvě rány před šampionem z roku 2015, Belgičanem Thomasem Pietersem.

Ze tří mužů na turnajovém plakátu si finále zahraje jen Padraig Harrington (-3). Na +1 skončil Lee Westwood a na +2 Ernie Els. Ten neměl vydařené ani jedno kolo, navíc v tom druhém postrádal svého caddieho Ricciho Robertse, který musel odletět za nemocnou matkou, takže bag táhl nejprve Jihoafričanův manažer a ve druhé polovině kola dcera Samantha (na snímku).

„Volné víkendy nenávidím,“ řekl Els k perspektivě dvou následujících dnů, které stráví v Praze chozením po městě, než s rodinou odletí v pondělí. „Hřiště se mi líbilo, nešvihal jsem špatně, ale něco tomu chybělo. Rád bych se sem vrátil.“

Mohlo by vás zajímat

Sdílet:
###message