DESET důvodů, proč jít na CZECH MASTERS

European Tour popáté na Albatrossu

CZMasters
CZMasters
CZMasters

1. Turnaj European Tour, která se na Albatrossu koná popáté v termínu 23. - 26. srpna, je letos obsazen hráči, kteří mají dohromady šest titulů kategorie major, všechny kromě US Open. Jsou to: Ir Padraig HARRINGTON, který vyhrál dvakrát The Open a jednou PGA Championship, Američan John DALY - vítěz The Open a PGA Championship - a také Angličan Danny WILETT, šampion The Masters.

2. Potřetí je na Albatrossu hráč, který byl v minulosti světovou jedničkou: Angličan Lee WESTWOOD. V posledních dvou ročnících u Prahy skončil na 27. a 9. místě. Logika  říká, že by to podle matematické posloupnosti mělo být tentokrát třetí místo...

3. Jak Westwood, tak Harrington jsou nehrajícími vicekapitány pro letošní Ryder Cup, o který u Prahy usilují Belgičan Thomas PIETERS a Angličan Eddie PEPPERELL. Pieters už na Albatrossu vyhrál a byl také druhý. I když letos vítězství zopakuje, musí doufat v divokou kartu kapitána Thomase Björna, protože bodově to stačit nebude, ale Pepperell v případě vítězství poskočí do automatické kvalifikace.

4. České Masters hraje 12 Čechů, z toho 10 profesionálů a 2 amatéři. Jsou to Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Ondřej Lieser, Daniel Suchan, Petr Gál, Michal Pospíšil, Lukáš Tintěra, Petr Dědek a Šimon Zach (AM) a Václav Tichý (AM). Jediný Mrůzek v minulosti poznal, jaké to je projít cutem na Albatrossu. I kvůli svému statusu největší české hvězdy dostal na první dvě kola hvězdné spoluhráče Willetta s Westwoodem.

5. Poprvé se na českém hřišti ukáže Angličan Andrew JOHNSTON, s pěstěnými vousy hipster evropského golfu. Už při čekání v letištním salonku na zavazadla poznal "Beef" českou stravovací kulturu, s velkou chutí se zakousl do nakrájeného salámu a fotku pak postoval na Twitteru. Uvidíme, jak mu bude chutnat české hřiště coby dílo anglického architekta s rakouským zázemím Keithe Prestona.

6. Na diváky čekají další zajímavá jména. Hrají:

Chase KOEPKA, mladší bratr letošního dvojnásobného vítěze majorů a majitele celkem tří velkých titulů.

Dru LOVE, jehož otec Davis LOVE III vyhrál PGA Championship 1997, letos odehrál svůj stý major a byl kapitánem USA v Ryder Cupu.

Lucas BJERREGAARD, který je napůl Čechem, hraje za Dánsko, už vyhrál na European Tour a měli jsme s ním rozhovor v loňském čísle 41.

Jsou tu také někdejší vítězové Czech Open z Čeladné, Švéd Peter HANSON a Angličan Oliver FISHER, stejně jako bývalí šampioni českého Masters, Jamie DONALDSON z Walesu, Paul PETERSON z USA a obhájce titulu, Jihoafričan Haydn PORTEOUS.

 7. ALBATROSS - ještě nikdy neprošlo nejdražší české hřiště takovou zkouškou jako letos, kdy slunce pálí a déšť zoufale chybí. Tolik, že každý metr čtvereční u Vysokého Újezda postrádá 500 litrů závlahy oproti normálu! Když je opravdu krize, a že letos nastává často, hřiště spolkne za den 1800 kubíků vody!

8. Členové ČGF, majitelé karet Raiffeisenbank nebo klíčků Škoda mají vstup zdarma, stejně jako děti do 15 let, senioři a ZTP.

9. Diváky čekají EXHIBICE, v den prvního kola od 14.30 na driving range Danny Willett a Lee Westwood a druhý den ve stejnou dobu Padraig Harrington.

10. V turnajové VESNIČCE je otevřeno množství stánků s občerstvením a golfovým zbožím. Lze si vyzkoušet golf ZDARMA pod dohledem expertů z České golfové federace.

Foto: Zdeněk Sluka

Sdílet:
###message