Zimní GV je tu

Nové vydání na zimní období 2023-24

1

Z OBSAHU ČÍSLA 66

20-21_Duo
20-21_Duo

Generace Z

Představujeme dva talenty, kteří jsou z jiného světa než jejich vrstevníci. Denisa VODIČKOVÁ se v osmnácti letech jako první Češka stala juniorskou mistryní světa a dvakrát byla členkou vítězného týmu Evropy v Junior Solheim Cupu. Největším chlapeckým talentem je už řadu let Louis KLEIN. Čtrnáctiletý žák základní školy došel k handicapu +6,6, historicky nejnižšímu v zemi, a chce žádat o výjimku, aby co nejdříve mohl přestoupit k profesionálům.

34-35_Skotsko
34-35_Skotsko

Tady vznikl GOWFF

Se svými sedmi hřišti, která leží přímo ve starobylém univerzitním městě, a dalšími třiceti ve vzdálenosti do půl hodiny cesty je ST. ANDREWS jednou z nejlepších golfových destinací. Na východním pobřeží Skotska, mezi Edinburghem a Dundee, je to především Old Course, který poutá pozornost coby nejstarší hřiště na světě. Jde o historický domov golfu, v tomto případě „gouffu“ či „gowffu“, skotské úpravy staroholandského slova colf.

42-43_Sabbatini
42-43_Sabbatini

Rozhovor: Rory Sabbatini

Uplynulá 25. sezona v profigolfu byla zřejmě aspoň na nějaký čas jeho poslední. Po více než šesti stech startech jen na PGA Tour si Rory SABBATINI (47) dává herní přestávku. Možná až do padesátky, která je vstupenkou na seniorské turnaje. Jihoafrického rodáka se čtyřmi pasy ale bude navždy hřát štěstí ze stříbrné medaile, jež se na olympijských hrách v Tokiu rovnala vítězství jak pro něho, tak pro Slovensko, které reprezentuje díky své druhé manželce.

52-23_Polsko
52-23_Polsko

Polský úžas

V nedotčené krajině Polska se nachází jedno z nejkrásnějších hřišť v Evropě. Soukromý ROSA PRIVATE GOLF CLUB patří ke špičce nejen v zemi severních sousedů. Mistrovské osmnáctijamkové hřiště navrhl architekt Hans Georg Erhardt. Hřiště Rosa Golf, otevřené v roce 2006, najdete čtrnáct kilometrů od města Čenstochová na jihu Polska ve Slezském vojvodství.

70-71_Zbraslav
70-71_Zbraslav

Nové jamky zbraslavské

Vyměnit třetinu z osmnácti jamek mistrovského hřiště a k tomu postavit novou klubovnu představuje unikát nejen v českých poměrech. V Praze na Zbraslavi, respektive v Lipencích, provedl PRAGUE CITY GOLF CLUB radikální facelift. Pět zcela nových jamek nahradilo stejný počet těch dosavadních. A z šesté původní, ikonické pětiparové třináctky, která se po celé pravé straně táhla kolem jezera, polykajícího míče jako dítě lentilky, se přepůlením staly jamky dvě.

90-91_Legenda
90-91_Legenda

Hlas z odpaliště

Jen jako startér na The Open vyslal Ivor ROBSON do hry 18 998 golfistů. Gentleman se skotským přízvukem sametového tenoru byl také hlasem European Tour i Ryder Cupu. V roce 2015 ukončil po čtyřech desetiletích neopakovatelnou kariéru. O osm let později, v říjnu, opustil ve věku 83 let svět. Jeho lakonické představení hráčů na prvním odpališti se stalo synonymem pro začátek každého turnajového kola.

Zasílání magazínu ZDARMA

Sdílet:
###message