Turnaje na Grosshofu pokračují

Již tuto sobotu se můžete přihlásit na přátelák a v září vás čeká turnaj o Mistra klubu a mnoho dalších akcí.

Snímek obrazovky 2020-08-26 v 10.42.59

Prázdniny se blíží ke svému konci a my bychom vás ještě rádi pozvali na poslední turnaj v srpnu. Už v tuto sobotu 29.8.2020 je (trochu narychlo) přátelák s Vršákama tak kdo máte čas a chuť jste srdečně zváni.


Září je golfový vrchol sezony, proto si nezapomeňte do svých diářů zapsat turnaj o mistra klubu - letos 12.-13.9.2020 Vítěz má samozřejmě vyhrazené parkoviště u klubovny a postupuje do republikového turnaje o Pohár Mistrů. :-)


26.9.2020 je Prezidentův pohár
a 30.9. v 16h opět memoriál Ládi Bitvara – vzpomínková devítka se svíčkami.


V říjnu možná dopadne ještě jedno překvapení.
Tak hezký zbytek léta a na viděnou na golfu.
Tým Grosshof

 

 

V roce 2012 vybudovala rodina Bitvarových za jedním z broumovských statků prvních šest jamek hřiště Grosshof. V roce 2014 byly dokončeny další tři jamky a ze šestky se tak stala devítka. A ne, jen tak ledajaká. Spolek golfových Všudehrálů už stihl tohle hřiště zařadit ve svém hodnocení na 3., 2. a dvakrát dokonce na 1.místo mezi všemi golfovými devítijamkovými areály v ČR. Zasloužila se o to kvalita fairwají i greenů a hlavně milá rodinná atmosféra. Všudehrálové atmosféru resortu oceňují dokonce tak vysoko, že kromě starobylého mariánskolázeňského klubu Grosshof nikdo další v tomhle ohledu nepřekonal.

Pro mnoho golfistů je krásnou představou, že se ráno probudí, a aniž by museli někam daleko cestovat, mohou na sebe obléct golfové oblečení, boty a vyrazit na hřiště.  Na takové hřiště, kde se greeny ještě lesknou rosou, nejsou tam další golfisté a nad hřištěm zpívají skřivani. Jejich zpěv je totiž opravdu tou nejčastější kulisou při hře na Grosshofu. Takže majitelé hřiště Pavlína a Honza Bitvarovi nasměrovali svoji snahu i tímhle směrem a v roce 2019 uvedli do provozu ubytovací část se šesti pokoji a jedním apartmánem s celkovou kapacitou 28 lůžek. A na hřiště to tak opravdu vůbec nemusíte mít daleko, pokud nabídku ubytování využijete.
            Golf je sice sportem pro celou rodinu, ale pravděpodobně ani rodina velmi zanícených golfistů, navíc s dětmi, nechce trávit svou společnou dovolenou pouze na greenech. Broumovsko je ovšem místem, které dokáže uspokojit i ty nejnáročnější návštěvníky.  Pokud zůstaneme v okruhu pouhé půlhodiny cesty autem, najdeme tu přírodní, historické, architektonické i sportovní zajímavosti a vyžití.
            V docházkové vzdálenosti od hřiště je Farma Wenet, kde si mimo hospodářských zvířat obvyklých v našich krajích můžete prohlédnout i mnoho dalších zvířecích druhů z celého světa. Dikobrazy, pštrosy, lamy, klokany a mnoho dalších. Opačným směrem se potom procházkou dostanete do centra Broumova, jehož historickému centru vévodí mariánský sloup z počátku osmnáctého století, ale především je tam benediktýnský klášter ze 14.století přestavěný do barokní podoby Kryštofem Dientzenhoferem a jeho synem Kiliánem Ignácem. Expozice v klášteře zaujmou určitě každého bez ohledu na věk. V souvislosti s klášterem je na místě také zmínit i deset kostelů od stejných stavitelů, které tvoří unikátní soubor sakrální architektury.
            Pokud budete hledat přírodní zajímavosti, tak ani ne za půl hodiny můžete autem dojet do světově unikátních skalních měst v Teplicích nad Metují nebo v Adršpachu, která v sezóně obdivují tisíce návštěvníků. Obě skalní města jsou bez velkých problémů schůdná i pro rodiny s malými dětmi. Náročnější turistiku mezi skalními věžemi či nad jejich stěnami si můžete užít na stolových horách Ostaš u Police nad Metují či Velká a Malá Hejšovina na polské straně hranice. Popřípadě můžete absolvovat náročnou túru Broumovskými stěnami, které jsou mimo jiných zajímavostí rozvodím pro úmoří Baltského a Severního moře. Také cyklistům se zde nabízejí velmi zajímavé trasy. A to od silničních až po nejnáročnější trasy pro horská kola, po nichž se jezdí každoročně jeden ze závodů Českého poháru horských kol – Rallye Sudety.
            Samozřejmě by se dalo o zdejších zajímavostech napsat mnohem víc. Určitě tolik, že i kdybychom se nedostali dál než třicet kilometrů od Grosshofu, už by to vydalo na mnohostránkového cestovního průvodce. Ale nejlepší určitě bude, když si to všechno přijedete objevit sami. Chceme se totiž ještě na chvíli vrátit ke golfu. Ke golfu na Grosshofu.

Jak se na dobré hřiště sluší, najdete tu jamky všech variant, kdy se ani jen dvě vzájemně vůbec nepodobají. Dokonce ani svým sklonem, protože Grosshof sice není na horách, ale není to žádná rovinka. Jsou tu třípary mírně nad 100 m, ale i takové, kde byste se měli pokusit trefit ze žlutých na green ze 170 m.  Dva pětipary, které jednou díky stoupání a blízkému autu podél celé jamky a podruhé odpalem přes vodu, ostrým levým doglegem a opět podélnou autovou zónou vyzkouší nejen délku vašich ran, ale také jejich přesnost. Přesto oba pětipary dávají možnost ke skórování.  A samozřejmě jsou tu také čtyřpary, které i kratším hráčům umožní druhou ranou atakovat vlajku. Odpalovat budete nejen do kopce i z kopce, ale třeba také z odpaliště vybudovaného nad podzemním vodojemem, který zajišťuje vodu pro závlahy na hřišti.  Ovšem pozor, poprvé se někomu podařilo dostat v soutěžním kole na 2x9 jamek pod par až v roce 2019. Takže i výzva pro vaše sportovní ambice se tady najde. A když k tomu přidáte, že mezi osmičkou a devítkou se přechází po kamenném mostě, který jako by byl mladším bratříčkem slavného Swilcan Bridge z St.Andrews, budete se určitě na tohle hřiště chtít znovu vracet.
            Nelze zapomenout na nedílnou součást každého správného golfového resortu, na tréninkovou zónu. Ta je totiž důležitá jak pro nové zájemce o golf, tak pro všechny, kdo vědí, že golf je sport a jako takový vyžaduje svou dávku tréninku. Takže zde nechybí putting green, chipping green a driving range se zastřešenými odpališti a délkou přes 200 m. To vše ovšem jen 50 m od klubovny nebo od venkovního posezení pod velkým altánem s krásnou rákosovou střechou.

            Co dodat na závěr? Snad jen jediné – pokud hledáte klid, pohodu a výborné hřiště za dobrou cenu, na Grosshofu to vše určitě najdete. K tomu ještě zajímavé atraktivní okolí pro všechny typy turistiky. Ideální místo pro rodinnou dovolenou s golfem.

Autorem je člen klubu p. Otto Tauchman.

Mohlo by Vás zajímat

Sdílet:
###message