TIPSPORT CZECH LADIES OPEN 2022

Golfistky čeká rekordní rok.

4A0BA7CB-F503-4D3A-A16F-37CB1B0D5A43

Do rekordního kalendáře Ladies European Tour 2022 s 31 turnaji a prize money 24,5 milionu eur patří opět Tipsport Czech Ladies Open.
Největší událost dámského golfu se odehraje 24. – 26. června 2022 počtvrté za sebou, z toho potřetí v Beroun Golf Clubu. Celkem půjde o 200 000 eur, tedy o více než 5 milionů korun na odměnách pro nejlepší profesionální golfistky. Česko je jednou z 21 pořadatelských zemí letošní série.

„Turnaj Tipsport Czech Ladies Open 2022 si udržel stejný výhodný termín jako v loňském roce. Těší mě, že Ladies European Tour zažije v mnoha ohledech rekordní rok a že můžeme být jeho součástí,“ řekl promotér Luboš Koželuh, majitel společnosti Premier Sports. „Rovněž mám radost z toho, že navazujeme na milionové turnaje Scandinavian Mixed ve Švédsku a Aramco Team Series v Anglii. Lze proto v Berouně očekávat skvělou konkurenci hráček.“

Promotér předpokládá start až deseti českých profesionálek a amatérek. A také se těší na novou vítězku, která vzejde z Berouna. Obě předchozí šampionky, Dánka Emily Kristine Pedersen (2020) i Thajka Atthaya Thitikul (2021), totiž koncem loňského roku získaly v kvalifikaci karty na americkou LPGA. První vítězkou Tipsport Czech Ladies Open je Carly Booth ze Skotska.
„Do evropské části LET patří devatenáct turnajů,“ připomněl Luboš Koželuh expanzi kalendáře pro rok 2022, kdy byly přidány dvě nové akce a osm dalších se vrací. Tato sezona bude rekordní za celou 44letou historii Ladies European Tour jak do počtu turnajů, tak objemem prize money. Oproti roku 2021 vzrostly odměny o 4,5 milionu eur a ve srovnání se sezonou 2019 dokonce o 13 milionů.

„Letos se představí nové turnaje v Singapuru a Jižní Africe. Navíc se vracíme na různá místa po celé Evropě. Je to důsledek obrovské podpory ze strany našich partnerů, kteří v investicích do LET vidí rostoucí hodnotu. Atthaya Thitikul, loňská vítězka Tipsport Czech Ladies Open i sezonního pořadí Race to Costa del Sol, se díky LET dostala až na 18. místo světového žebříčku. Ukazuje to možnosti, které hra na evropském okruhu nabízí,“ uvedla Alexandra Armas, CEO Ladies European Tour, před třetím rokem trvání joint-venture LET a LPGA.

Česká jména budou ale vidět i v celé sezóně a podle všeho v nebývalém počtu. Na nedávné kvalifikační škole ve Španělsku si vybojovaly nižší hráčskou kategorii Tereza Melecká s Kristýnou Napoleaovou. Na nejvyšší dokonce dosáhla Sára Kousková, která však až do května bude působit jako amatérka v univerzitních soutěžích za mořem a způsob jejího zapojení do série po červnové profesionalizaci se řeší.

Zájem odehrát vybrané turnaje projevila nedávno také Klára Spilková, nižší hráčskou kategorii z minulých sezón vlastní stále i Šideri Váňová. V evropské části tour se předpokládají rovněž starty mladé profesionálky Terezy Koželuhové.

Sezona LET 2022 začne 10. února v Keni a bude na jaře pokračovat v Singapuru, JAR a Austrálii. Klíčovým obdobím je zmíněná šňůra 19 turnajů na evropském kontinentu, trvající od května do září, do níž patří právě Tipsport Czech Ladies Open. Na závěr roku se ještě uskuteční turnaje v USA, Indii, SAE, Saúdské Arábii a ve Španělsku. LET má momentálně 316 členek z 36 zemí.

Web www.czechladiesopen.cz

Sdílet:
###message