Pro Golf Tour na Kaskádě

Jednatřicet českých golfistů se postaví na start turnaje Czech Classic by Czech Golf Federation z profesionální série Pro Golf Tour.

Prague Golf Ch.-0021-2019-05-07-Photo-Zdenek-Sluka

Hrát se bude ve dnech 18. až 20. června v Golf Resortu Kaskáda. Bude to premiérová akce třetí nejvyšší evropské série, kterou přivádí do země Česká golfová federace (ČGF).

Pomoc při přechodu mladých talentů k profesionálům

ČGF se před dvěma lety rozhodla pomáhat novou aktivitou mladým golfistům a golfistkám při jejich přechodu k profesionálnímu golfu. Poprvé se v její promotérské aktivitě uskutečnil turnaj druhé nejvyšší evropské profesionální série LET Access Series, a tak letos se bude hrát na Konopišti (1. – 3. srpna) již třetí ročník Czech Ladies Challenge.

Na start se tak dostává každým rokem přes 25 českých hráček a díky systému výměnných karet získaly současně možnost startovat také na řadě zahraničních akcích série. Řada z nich šanci využila k úspěšným výsledkům, naposledy v sobotu se stala nejlepší amatérkou turnaje ve Švédsku Hana Ryšková.

Po dobré zkušenosti se ženskou sérií se rozhodla ČGF uspořádat rovněž turnaj nižší mužské profesionální série Pro Golf Tour. „O českých mladých hráčích je stále více slyšet. Chceme jejich růstu pomáhat organizováním turnajů nižších profesionálních sérií, získávají na nich neocenitelné zkušenosti,“ popsal záměr přivést nový profesionální turnaj prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

Česká enkláva na Kaskádě: 16 amatérů a 15 profesionálů

Na startu bude na Kaskádě v následujícím týdnu 156 hráčů a téměř pětina bude domácích. Karty využila ČGF především pro start talentovaných mladých amatérů, start si po splnění různých dalších podmínek zajistilo dalších šestnáct hráčů počínaje vítězem jednoho z loňských turnajů Ondřejem Lieserem až po Jana Cafourka, který vyhrál jeden z letošních turnajů.

Profesionálové: Ondřej Lieser, Jan Cafourek, Lukáš Tintěra, Roman Šebrle, Jiří Štryncl, Michal Pospíšil, Aleš Kořínek, Stanislav Matuš, Štěpán Daněk, Marek Siakala, Vladimír Velenský, Ladislav Ťupa, Tomáš Beck, Tadeáš Sedláček, Adam Studený.

Amatéři: Filip Ráža, David Benák, Kryštof Strýček, Šimon Zach, Václav Tichý, Matyáš Zapletal, Petr Hrubý, Filip Jakubčík, Jakub Bareš, Hynek Groh, Vojtěch Pavelka, Ondřej Lisý, Adam Balatka, Ondřej Melichar, Vítek Novák a Petr Janík.

Zavedená značka Pro Golf Tour

Série Pro Golf Tour je dobře zavedená značka, která jen letos pořádá v různých zemích včetně severní Afriky, Německa a Rakouska celkem 21 turnajů. V České republice se letos uskuteční ještě i další dvě akce – v Golf Resortu Ypsilon se již hrálo, v srpnu se bude hrát turnaj současně v Karlových Varech a Sokolově.

Série vznikla již v roce 1997 a především v posledních sezónách je o něj velký zájem mezi hráči z celé Evropy, do velkého golfu z ní zamířil například Němec Martin Kaymer. Těm nejlepším je navíc zaručen bonus – hráči do pátého místa konečného pořadí sezónního žebříčku si zajistí postup na vyšší European Challenge Tour, jak se ostatně povedlo v minulosti již i dvěma Čechům: Markovi Novému (2012) a Stanislavu Matušovi (2017). V roce 1999 vyhrál celou sérii Karel Skopový jun.

Ani letos si Češi nevedou vůbec špatně – Jan Cafourek ovládl dubnový turnaj v rakouském Haugschlagu a v celkovém pořadí pokukuje aktuálně z 10. příčky po pořadí v první pětce.

Foto Jana Cafourka: Zdeněk Sluka

Sdílet:
###message