Podzimní vydání je tu.

NELLY KORDA: EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, CO NEZDRAŽUJE? GOLF!, ČAROVNÁ PŘÍRODA RAKOUSKA, TOP FLORBALISTKA: LONGEST BYL MŮJ a další najdete v novém, podzimním vydání GV.

1-TITULKA

Na počátku tvorby podzimního vydání byl úmysl představit tři mladé talentované sportovkyně, které spojuje téma rozdvojených kariér. Dvě z nich se věnovaly jinému sportu, než objevili golf, resp. než se k němu jedna vrátila. A to tak dobře, že hra je hlavní náplní jejich života.

Pro dravou bývalou fotbalistku Kristýnu Napoleaovou se golf změnil v profesi, což zřejmě čeká také nadějnou amatérku a někdejší oštěpařku Barboru Bujákovou. Opačnou cestou se vydala Eliška Krupnová - od extraligového golfu a single handicapu florbalu, v němž se stala vloni nejlepší hráčkou světa.

Golf Vacations patří k těm, kdo se snaží z golfu sejmout maskulinní obal a ukázat, že hra náleží ženám naprosto rovnocenně. Ovšem nejsme zase tak fanatičtí, abychom dštili síru na každý klub, který je historicky mužský a má svá pravidla a řády. Nejlepší odpovědí bude založit klub naopak výlučně pro ženy.

Tak ostatně může působit i toto číslo, protože k plánované trojici se přidaly ještě další dvě pozoruhodné osobnosti. Minulý editorial končil tím, že Nelly Korda vyhrála popáté na LPGA. Hned poté dosáhla na první výhru v kategorii major a za měsíc na olympijské zlato. Rozhovor i titulní stránka byly nasnadě.

Jestliže magazín začíná Američankou českého původu, pak možná symbolicky končí Češkou, která se nedávno ukázala v Americe. Denisa Vodičková, s obvyklým ledovým pohledem akční hrdinky, přispěla k prvnímu triumfu týmu Evropy na půdě soupeře v Junior Solheim Cupu. Na vás se už usměje.

Věříme, že dívčí či ženská síla zaujme. Náš výběr z těch, jež si zaslouží pozornost, budiž inspirací pro každý den všem, včetně mužů, kteří se v golfu nebo po golfu také snaží prosadit. Debaty o jiném konkurenčním prostředí vynechejme. Uspět je těžké všude a respekt patří všem, které to dokázaly.

Čeněk Lorenc, šéfredaktor

Nelly
Nelly

NELLY KORDA: EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Na jedné straně olympijská vítězka, světová jednička, šampionka majoru a dalších dvou turnajů letošní LPGA. Na druhé úplně normální slečna, kterou úspěch nezměnil. Nelly KORDA se bude vždycky bít za americké pruhy a hvězdy, ale nezapomíná na to, odkud vzešla její rodina.

Rakousko
Rakousko

ČAROVNÁ PŘÍRODA RAKOUSKA

Pokud se při golfu rádi kocháte přírodou a hledáte destinaci snadno dostupnou autem, naplánujte si cestu do Leogangu. V salcburském okresu Zell am See najdete skvělá hřiště s jedinečnou podívanou na horské velikány a rozkvetlé alpské louky. Přibalit můžete i děti a psa.

Krupnova-1
Krupnova-1

TOP FLORBALISTKA: LONGEST BYL MŮJ

 

Osmnáct jamek pod širým nebem vyměnila Eliška KRUPNOVÁ za zastřešené hřiště o rozměrech velkého greenu. Nelituje. Z golfové naděje se stala nejlepší florbalistkou světa a fairwaye na ni deset let počkaly. Novou cestu k nim našla ve Švédsku, kde žije, pracuje a hraje, vedle florbalu už zase i golf.

Morava
Morava

PODZIM NA MORAVSKÉM SEVERU

Už tak melancholický podzim může být ještě intenzivnější na pozadí severomoravských hřišť. Přinášíme fotografickou vzpomínku na letní časy a současně čtenářský tip na krátký, ale o to intenzivnější výlet plný zážitků z přírody i industriální krajiny. Kravaře, Lipiny a Šilheřovice.

Inflace
Inflace

CO NEZDRAŽUJE? GOLF!

Za deset let výrazně zdražilo vše – od cigaret až po nemovitosti. Průměrná roční inflace dosáhla více než tří procent a stále roste. Jednou z výjimek, která se cenově drží, je… golf! V porovnání s dobou před deseti lety vychází leckdy i levněji. Jak to? Přečtěte si téma čísla.

Zasílání magazínu ZDARMA

Nedostáváte ještě svůj výtisk zdarma až do schránky? Napište si o něj!

Sdílet:
###message