PODZIM: NOVÉ ČÍSLO 61

Na titulní straně nového, podzimního vydání není výjimečně hřiště, ale hráčka. Jana Melichová, nová šampionka Ladies European Tour.

1

Na titulní straně nového, podzimního vydání není výjimečně hřiště, ale hráčka. Jana Melichová, nová šampionka Ladies European Tour, která na profesionální sérii zvítězila o tři měsíce dřív než koncem léta už podruhé Klára Spilková. Když jsme s Janou pořizovali fotografie na obálku a k titulnímu rozhovoru, plánovali jsme výjimečné vydání za úplně jiných okolností, než mezitím nečekaně nastaly.

V den, kdy číslo bylo vytištěno, náhle zemřela Janina maminka.
Vyjadřujeme Janě naši nejhlubší soustrast a přejeme jí co nejvíce sil v nejtěžším období života. Snad tato ojedinělá titulka bude aspoň malou připomínkou a také avizem lepších časů, které tutu skvělou osobnost jistě zase čekají.

Z OBSAHU

24-25_Rozhovor
24-25_Rozhovor

Jahody pro šampionku

Necelý měsíc před svým zlomovým vítězstvím plánovala Jana MELICHOVÁ toto: „Snad si Ladies European Tour v Berouně zahraju. Pak chci absolvovat mistrovství Evropy i mistrovství světa amatérek, než přejdu k profesionálkám. Na podzim se budu chystat na kvalifikaci o Ladies European Tour. Mým cílem je dostat se tam nejpozději do tří let. A potom na LPGA.“ Ale vše bylo jinak…

66-67_Wales
66-67_Wales

Syrové linksy Walesu

Z britských ostrovů patří severozápadní pobřeží WALESU k nejméně objeveným a také nejméně doceněným oblastem linksového golfu. A tak jsme se vydali právě tam, abychom se nadýchali slaného mořského vzduchu, a hlavně si zahráli kvalitní jamky, které neprávem unikají pozornosti cestovatelů.

90-91_Legenda
90-91_Legenda

Nejlepší příběhy P. M.

Milujte ho, nebo ho nenáviďte, ale Phil MICKELSON vzbuzuje emoce. Věta pochází z neautorizované, a právě proto mimořádně objevné a čtivé biografie, ukazující „nejkomplikovanější postavu golfu“ jinak, než jak je známa nebo známa být chce. Co autor Alan Schipnuck ve své knize Phil odhaluje?

54-55_Rakousko
54-55_Rakousko

U rakouské aristokracie

Uprostřed Kitzbühelských Alp, jen pět hodin jízdy z Prahy, leží ELLMAU. Tyrolské městečko není tak známé jako sousední Kitzbühel, ale nabízí mnoho netušeného. Mimo zimu cykloturistiku, paragliding a také 27 golfových jamek. Turisty čeká 400 kilometrů tratí. Cyklisté si užijí mírně se svažující lesní cesty i náročné singletraily. Milovníci adrenalinu mohou zkusit rafting na divoké vodě, skoky z vysokých skalních stěn nebo paragliding nad slavným kopcem Hahnenkamm.

80-81_Spidlen
80-81_Spidlen

Housle i golf potřebují sebekázeň

Má rád jachting, hraje kulečník a už pět let také golf. Šestadvacetiletý František ŠPIDLEN, nejmladší z rodu tradičních tvůrců prvotřídních houslí, vnímá ovládnutí houslí jako obtížnější než golfové mistrovství. Co mají greeny a houslařská dílna společného? To se také dozvíte v rozhovoru s tímto mistrem svého řemesla.

38-39_Thajsko
38-39_Thajsko

Kouzelný komfort Thajska

Zažíváte sychravé listopadové ráno, na rozdíl od vašeho handicapu s teplotou jednomístné hodnoty, a na chladný start poslední hry domácí sezony jste navlečení jako pumpa. Přece jen ale ještě něco zahřeje. Pomyšlení na to, že večer sbalíte kufr a zítra odletíte do tepla. Cílem je THAJSKO a ostrov Phúket.

Zasílání magazínu ZDARMA

Nedostáváte ještě výtisk do své schránky? Napište si o jeho zasílání zcela zdarma.

Sdílet:
###message