Obereggen a hotel Cristal – dva jihotyrolské klenoty

Jsou místa, kde jsou hory tak nějak trochu více horami. Jako třeba lyžařské středisko Obereggen obklopené Dolomity, s výhledem na magický skalní masiv Latemar. Leží v regionu Jižní Tyrolsko na severu Itálie.

Hotel_Cristal_an_der_Skipiste2

 

Čtyřicet osm kilometrů sjezdovek, magická kulisa Dolomit, vyhlášené restaurace, pohoda tří set slunečných dnů v roce a jedny z nejlépe upravených sjezdovek v Alpách – takové je lyžování v Obereggenu, který leží jen dvacet minut od jihotyrolské metropole Bolzano. To nabízí krásné spojení městské turistiky s pobytem v přírodě, dokonce v přírodním amfiteátru, který je na seznamu UNESCO.

Pokud rádi bydlíte na sjezdovce, lze v Obereggenu doporučit čtyřhvězdičkový hotel Cristal. Před lyžárnou si připnete lyže a po sjezdovce dojedete rovnou na náměstíčko, ze kterého vyjíždí páteřní gondola a další lanovka. U hotelu si opět během dne přibrzdíte, třeba když si děti potřebují vyměnit mokré rukavice. A až se budete odpoledne z lyžování vracet, ještě v lyžákách můžete zapadnout do hotelového lounge baru Lumo. Objednat si skleničku prosecca, zabalit se do deky, lehnout si na venkovní lehátko a pozorovat soumrak nad Dolomity, je jedním z nejsilnějších zážitků dovolené.

Stejně jako samotný pobyt v hotelu Cristal s 95 pokoji. Tady získává slovo pohostinnost svůj význam. Pokoje jsou velkékomfortní, rodinu Thalerů, kterým Cristal patří, práce baví a místní kuchyně je vyhlášená. Kreace, které kouzlí „Adi“, mistr šéfkuchař, rozhodně nepřipomínají sterilní hotelové menu.

Tak například každý pátek zde k večeři podávají mořské plody, ve středu se koná galadinner při svíčkách a v dalších dnech servírují několikachodové degustační menu. „Chceme, aby náš host pocítil, že je v Itálii, a proto mu nabízíme gastronomický zážitek zahrnující téměř vše – od mořských plodů až po jihotyrolské knedlíky, které jsou typické pro náš region,“ říká Günther Thaler. Prostě dolce vita na lyžích.

Po place v restauraci běhá samotný majitel Günther, doporučuje hostům víno, a když číšníci nestíhají, roznáší talíře. Günthera a jeho ženu Karin potkáte v recepci v sedm ráno i v jedenáct večer. Když přijíždějí noví hosté, vycházejí z recepce, aby se jim osobně představili, a s těmi stálými večer nad skleničkou probírají život.

Hotel Cristal se také pyšní skvělým saunovým světem (výhledem na zasněžené Dolomity se můžete kochat v panoramatické sauně, bylinkové sauně i parní lázni), nechybí zde výborně vybavená konferenční místnost. Hostům je také k dispozici jak venkovní (16 × 7 metrů), tak vnitřní bazén (10 × 5 metrů). Je tu rovněž velká fitness zóna.

Rodina Thalerů vlastní i osmnáctijamkové golfové hřiště v nadmořské výšce 1 250 metrů. Jsou odtud nepřekonatelné výhledy na Dolomity. Hřiště se pestře vine a láme mezi bohatými lesy, s dokonalou trávou, bunkery i jezírky. Par 71 měří 5 400 metrů. Ale to až zase v létě…

 

Obereggen – rodiště TechnoAlpinu

Městečko Obereggen je součástí lyžařské houpačky Ski Center Latemar, která propojuje jihotyrolský Obereggen s údolím Fiemme. Dolů stékají přehledné a terénně zarovnané sjezdovky připomínající dálnice, většina z nich je červená. Náročnější a delší sjezdy spadají ze stolové hory Pala di Santa a dále z vrcholku Agnello nad Pampeagem.

Obereggen také pravidelně vyhrává ocenění za dokonale upravené tratě. Zdejší svahy jsou výkladní skříní zasněžování. V Obereggenu totiž v 80. letech vznikla firma TechnoAlpine, dnes světová jednička ve výrobě sněžných děl, která si je tu dodnes testuje. Nechybí tu snowparkU-rampou ani večerní lyžování na 1,5 km dlouhé trati Oberholz. Pod svahem tepe Tipi, jeden z nejvyhlášenějších jihotyrolských après-ski barů.

A pokud je vám to málo, vydejte se do sousedního lyžařského střediska Carezza, které leží jen dvacet minut odtud. Čtyřicet kilometrů svahů leží pod impozantním skalním masivem Rosengarten, který slunce během dne rozehrává nejrůznějšími barvami, což dodává místu speciální atmosféru, pro kterou si Carezzu zamilujete.

Anebo si vyjeďte na výlet do jihotyrolské metropole Bozen/Bolzano. Jedná se o malebné město s úzkými uličkami, náměstím Walther Platz se spoustou kaváren a s katedrálou ze 12. století. V archeologickém muzeu lze „navštívit“ i Ötziho, mumii pravěkého muže.

 

 www.hotelcristal.com

 

 

 

Přečtěte si dále

Sdílet:
###message