Návrat Czech Ladies Challenge na Konopiště

Potřetí na prestižním českém hřišti, podruhé na Konopišti a poprvé pod záštitou evropského investorského lídra Amundi se uskuteční turnaj profesionální Ladies European Tour Access Series.

Letas-2018-photo.Zdenek_Sluka-0021

Amundi Czech Ladies Challenge 2019 se odehraje od čtvrtka 1. srpna do soboty 3. srpna na hřišti Radecký s celkovými prize money 35 000 eur.

Pro třetí ročník úspěšného turnaje jsou opět promotéry a garanty Česká golfová federace a agentura GM Pro. Kromě nového titulárního partnera Amundi se přidala do poolu také značka životního pojištění You Plus.

Letos se turnaj navíc uskuteční pod záštitou Českého olympijského výboru. Důvod je nasnadě: díky výměně karet s ostatními pořadateli LETAS Series je možné na akci pozvat nejméně dvacet domácích hráček. Mladé naděje tak dostávají šanci změřit síly se světovou špičkou nejen doma, ale mezitím také na dalších turnajích v zahraničí, kde získávají startovní místa. To pomáhá jak samotným talentům, tak rozvoji celého českého golfu.

Celkem bude možné na turnaj pozvat asi dvacítku domácích amatérských hráček a dát jim tak šanci změřit síly se špičkou. Důkaz úspěšnosti této strategie přinesl turnaj LETAS už loni, kdy na druhém místě na Konopišti skončila domácí amatérka Tereza Melecká a kdy se v dobrém světle ukázala také řada dalších českých talentů.

 „Před třemi roky jsme se zamýšleli, co udělat pro další rozvoj českých výkonnostních golfistů a golfistek. Došli jsme k jednoznačnému rozhodnutí, že krokem vpřed bude uspořádání vlastních turnajů pro mladé, kteří jinak čeká mimořádně tvrdý přechod mezi kategorií amatérů a profesionálů,“ řekl prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

Úspěšnou strategii turnaje vyzdvihuje také Petr Žák, majitel GM Pro: „Jsem rád, že filozofie nastavená před prvním ročníkem se ukázala jako správná a že se z turnaje stal klíčový produkt ČGF, navíc s podporou ČOV. Turnaj má několik významů. Za prvé je to samotná akce, na níž startují naše hráčky, které už mohou projít cutem a uhrát dobrý výsledek. Dále jsou tu naděje, které si turnaj vyzkoušejí a které to výkonnostně posune dál. Potom nastává další pozitivní efekt, a to díky výměně karet a účasti hráček na zahraničních turnajích. Jde tedy vlastně o dvojí investici: jak do samotné sezony, tak do budoucnosti. Vstupem nového titulárního partnera, investičního lídra Amundi, se tento kruh úspěšně uzavírá. Jsme rádi, že se nám už sami hlásí další partneři, které turnaj zajímá.“

Jak prezident ČGF, tak agentura GM Pro si rovněž pochvalují samotné dějiště turnaje. „Těším se znovu na Konopiště, které jistě dokáže pro třetí ročník LETAS připravit hřiště i zázemí stejně kvalitně jako loni. A my opět budeme držet palce našim mladým hráčkám, kterým turnaj na domácí půdě jistě pomůže v další kariéře a dodá jim sebevědomí,“ dodává Zdeněk Kodejš.

Mezi domácími i zahraničními hráčkami je o turnaj stejně jako loni velký zájem. Konopiště láká díky poloze vůči metropoli, vysoké kvalitě hřiště, ubytování i zázemí s wellness, a to včetně příznivých cen a samozřejmě také logistice, kdy hráčky dojdou z hotelu na hřiště pohodlně pěšky a nemusejí se o nic starat.

Součástí turnaje bude také populární soutěž Pro-Am a řada dalších doprovodných akcí a aktivit na podporu a rozvoj golfu. Závěrečné kolo bude vysílat ČT Sport, který se také zaměří na podrobné zpravodajství z akce.

Pořadatelé srdečně zvou všechny příznivce golfu na skvělý divácký zážitek. Vstup je zdarma a o diváky bude v resortu kvalitně postaráno.

5x foto: Zdeněk Sluka – Czech Ladies Challenge

Zasílání magazínu ZDARMA

Sdílet:
###message